Tajemnicze zgony przedsiębiorców z powiatu sanockiego. To przez kryptowaluty?

Tragedia w Zagórzu k. Sanoka. Plotki wskazują na kryptowaluty

W ostatnim czasie na terenie powiatu sanockiego doszło do dwóch tajemniczych zdarzeń, w wyniku których tragicznie zmarło dwóch lokalnych przedsiębiorców. Według nieoficjalnych doniesień, obaj mężczyźni byli związani wspólnymi interesami, a ich śmierć mogła być związana z problemami finansowymi, które były skutkiem m.in. inwestycji w kryptowaluty.

Prokuratura bada sprawę

W ubiegłym tygodniu w jednym z lokali w Zagórzu koło Sanoka znaleziono ciało mężczyzny z raną głowy. Wśród mieszkańców natychmiast pojawiły się spekulacje, że były to rany postrzałowe. Zastępca Prokuratora Rejonowego Prokuratury Rejonowej w Sanoku, Marta Leśniak-Popiel, potwierdziła, że śledztwo w tej sprawie zostało już wszczęte zgodnie z artykułem 151 Kodeksu Karnego, który mówi o namawianiu lub udzielaniu pomocy w targnięciu się na swoje życie.

– Zostało wszczęte śledztwo z artykułu 151 Kk. Zarządzono sekcję zwłok. W zależności od jej wyników, będą podejmowane inne czynności. Rozważane będzie powołanie biegłego z zakresu rany wlotowej i wylotowej. Doszło do postrzału z pistoletu. Lekarz, który był na miejscu zdarzenia, wydał zaświadczenie, że nie wyklucza udziału osób trzecich – mówiła dzień po tragedii.

Pierwszy z tragicznych wypadków miał miejsce zaledwie na kilka dni przed drugim, w wyniku którego życie stracił inny przedsiębiorca z powiatu sanockiego. Mieszkańcy wskazują, że zmarłych miały łączyć powiązania biznesowe, jednak prokuratura w Sanoku nie potwierdza na razie tych doniesień.

Zobacz też: Plaga oszustw „na kryptowaluty”. Ostrzeżcie bliskich

– Jedyne, co mogę potwierdzić to fakt, że rzeczywiście obaj mężczyźni byli przedsiębiorcami, ale nie posiadam wiedzy, by cokolwiek ich łączyło. W tej chwili prowadzimy śledztwo w sprawie mężczyzny znalezionego w Zagórzu. Mamy już wstępną opinię ustną po wykonaniu sekcji zwłok. Nie możemy jej jednak ujawnić. Czekamy na opinię pisemną i w zależności od jej treści będziemy ukierunkowywać dalsze czynności – powiedziała nam w piątek prokurator Marta Leśniak-Popiel.

Jak informuje prokuratura, opinia pisemna może potrwać nawet około miesiąca.

Z przeprowadzonych przez portal Sanok Nasze Miasto wywiadów z mieszkańcami Zagórza i Sanoka wynika, że ciało należało do lokalnego przedsiębiorcy, który był właścicielem winnicy oraz jednej z galerii handlowych w Sanoku.

Mieszkańcy Sanoka i Zagórza łączą te zdarzenia z kłopotami finansowymi, w jakie mieli się wplątać zmarli przedsiębiorcy w wyniku inwestycji w kryptowaluty. Według nich, utrata pieniędzy zatopionych w inwestycjach miała być jednym z głównych powodów tak tragicznego zakończenia.

Śledztwo w tej sprawie wciąż trwa i miejmy nadzieję, że wkrótce poznamy bardziej szczegółowe informacje na ten temat.

Może Cię zainteresować:

Komentarze