Szef Tethera zapowiada nowe, przełomowe narzędzie do analizy wydobycia BTC

Emitent stablecoinów tworzy oprogramowanie służące do optymalizacji wydobywania BTC i energii odnawialnej za pomocą analizy danych.

Moria, nazwana na cześć krasnoludzkiego królestwa z trylogii „Władca Pierścieni” J.R.R. Tolkiena, jest projektem, nad którym pracują obecnie CTO firmy Tether, Paolo Ardoino, i zespół jego programistów.

Analiza BTC w czasie rzeczystym

Ardoino twierdzi, że podczas gdy ekosystem ma wiele opartych na chmurze trackerów wydobywczych Bitcoin, brakuje im wysokiego stopnia dostosowania i możliwości orkiestracji na głębokim poziomie. To zaś pozostawiło lukę na rynku dla rozwiązania, które analizuje dane w czasie rzeczywistym w celu optymalizacji wydobycia i wydajności energetycznej. – Jak dotąd większość oprogramowania używanego przez firmy wydobywcze to podstawowe rozwiązania chmurowe, które mają uproszczony interfejs zapewniający przegląd bieżącego stanu witryny wydobywczej bitcoinów – wyjaśnił CTO Tethera w rozmowie z dziennikarzami serwisu Cointelegraph.

Jak podkreślił, posiadanie dostępu do głębokich źródeł danych zakładu produkcji energii lub zakładu wydobywczego wymaga złożonych i wydajnych narzędzi analitycznych w celu zrozumienia wydajności zakładu i otaczającego go środowiska. – Jeśli energia wykorzystywana przez zakład wydobywczy pochodzi z wiatru lub słońca, istnieją parametry optymalizacji, takie jak przewidywana prędkość wiatru na określony dzień lub określoną godzinę dnia, które można wykorzystać do podkręcenia niektórych górników i zwiększenia produkcji – powiedział.

Tether aktywnie inwestuje w produkcję energii i wydobywanie Bitcoinów, wykorzystując część nadwyżki rezerw USDT. Jak powiedział CTO firmy, zapewnienie, że dane generowane przez różne urządzenia, w tym górników, kontenery i transformatory elektryczne, są rejestrowane, monitorowane i analizowane w czasie rzeczywistym, jest niezbędne do usprawnienia operacji.

Zobacz też: Robert Kiyosaki: „Nadchodzi wielki kryzys. BTC będzie kosztować 100 tys. dolarów!”

Skalowalna budowa

Ardoino dodał, że rozwój Morii koncentruje się obecnie na narzędziach analitycznych Bitcoin, zanim oprogramowanie zostanie rozszerzone o produkcję energii. – Tam również mamy panele słoneczne, wiatraki itp., które dostarczają niesamowitą ilość informacji – podkreślił.

Przedstawiciele Tethera podkreślają, że oprogramowanie Morii będzie posiadało skalowalną i modułową budowę opartą na Holepunch, która jest w stanie gromadzić, agregować i analizować dane z różnych urządzeń w celu optymalizacji wydobywania bitcoinów.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze