Starożytne wieloryby kryptowaluty Dogecoin przenoszą hurtem tokeny po niemal dekadzie

Czworo uśpionych, prominentnych posiadaczy kryptowaluty Dogecoin ($DOGE), potocznie nazywanych „wielorybami” ze względu na ich zasobne kieszenie nagle przebudziło się, przenosząc znaczne sumy tokenów po łańcuchu bloków. Hodlerzy ci pozostawali nieaktywni przez całe dziewięć lat i dopiero teraz, w 2023 r. zaczęli dawać znaki życia.

Dogecoin jako inwestycja długoterminowa

Według danych portali Finbold oraz konta Whale Alert na platformie X (dawniej Twitterze), starożytne wieloryby przeniosły łącznie 6 818 192 sztuk $DOGE o wartości około 557 157 USD, licząc po cenach z dni w których doszło do transakcji. Szczegółowe zestawienie ich ruchów przedstawia się następująco:

  • 5 lutego 2023: transakcja na kwotę 2 043 137 $DOGE o wartości 186 364 USD
  • 4 kwietnia: transfer w wysokości 1 215 614 $DOGE o wartości 116 460 USD
  • 4 maja: przeniesienie 1 556 994 $DOGE, w przybliżeniu 123 155 USD
  • 27 czerwca: transakcja 2 002 447 $DOGE o wartości 131 178 USD

Warto zauważyć, że podczas gdy wieloryby z kwietnia i czerwca mają pozostałe salda w wysokości odpowiednio 74 257 $DOGE (5 500 USD) i 1 miliona $DOGE (74 120 USD), wieloryby z lutego i maja już całkowicie opróżniły swoje salda.

Źródło: TradingView, Finbold

Zwiększona aktywność na kryptowalucie $DOGE była prawdopodobnie powiązania z aktualną sytuacją na rynku. Wszystkie te ruchy wielorybów miały bowiem miejsce w dniach, w których cena Dogecoina rysowała czerwone świecie, najczęściej po rajdach na lokalne maksima. Można spekulować, że hodlerzy chcieli się stopniowo pozbywać swojego stanu posiadania na górkach, próbując je sprzedać po jak najkorzystniejszej w danej chwili cenie.

Zobacz też: To już idzie za daleko: krypto hazardziści grali w „rosyjską ruletkę” na Telegramie, tragiczne zakończenie

Blaski i cienie psiej monety

Skąd te lokalne rajdy? Zasadniczo można wymienić dwie przyczyny: po pierwsze, przychodzące i odchodzące mody na memecoiny oraz działania Elona Muska, którego platforma X oraz pozostałe spółki mogą w jakiś sposób wykorzystywać $DOGE w przyszłości (tego przynajmniej oczekują spekulanci). Już wcześniej Musk sygnalizował, że Dogecoin może być jedną z metod rozliczeń na platformie społecznościowej oraz że wyśle rakietę z logiem kryptowaluty na Marsa.

Na moment powstawania tego tekstu Dogecoin kosztuje ok. 0,07 USD za monetę, co stanowi deprecjację od historycznych szczytów o ponad 90%. Kryptowaluta odnotowując niewielki spadek o 0,88% w ciągu ostatnich 24 godzin. Niemniej jednak „ojciec memecoinów” wciąż zajmuje 7. miejsce w rankingu całkowitej kapitalizacji rynkowej, z solidnym 10,37 mld USD kapitalizacji i wzrostem o 3% w ciągu ostatniego miesiąca.

Źródło: CMC

Zastrzeżenie: Treści zawarte w tym artykule służą wyłącznie celom informacyjnym i nie stanowią porady inwestycyjnej.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze