Solana z „byczym proporczykiem”. Kryptowaluta odnotowała wzrost aż o 17 proc.!
Inwestorzy kryptowalutowi zwracają baczną uwagę na Solana, ponieważ na jej wykresie cenowym widać obecnie wyraźnie tzw. „byczy proporczyk”.
Jednym z pierwszych podmiotów, które zwróciły uwagę na to zjawisko był zespół serwisu CryptoBusy. „Uważajcie na tę akcję cenową” – czytamy w opublikowanym przez nich w czwartek poście na platformie X.
Byczy proporczyk i perspektywa dalszego wzrostu
Wyjaśnijmy – formacja „byczego proporczyka” to formacja analizy technicznej, której powstanie na wykresie wskazuje na kontynuację trendu wzrostowego. Technicznie rzecz biorąc formacja zaczyna się tworzyć po impulsowym wzroście kwotowań do pewnego poziomu – wówczas rynek uspokaja się, a obroty spadają. Podczas tej przerwy aktywa gromadzą się w granicach zbieżnych linii wsparcia i oporu. Kontynuacji formacji należy spodziewać się po przełamaniu górnej granicy, czyli w miejscu styku tych linii, lub nieco wcześniej. Jednocześnie wolumeny obrotu zaczynają rosnąć, a cena idzie jeszcze wyżej — do poziomu wysokości poprzedniego impulsu lub do wartości samego „proporczyka”.
Konto kryptowalutowe InvestAnswers uważa, że „Solana w dalszym ciągu wykazuje imponującą siłę w porównaniu z pozostałymi kryptowalutami obecnymi na rynku.
Z danych CoinMarketCap wynika, że wśród dziesięciu najlepszych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej Solana odnotowała drugi najwyższy wzrost w ciągu ostatnich siedmiu dni (17,01 proc.). Liderem w tym emocjonującym wyścigu było XRP, które skoczyło w górę aż o 23,57 proc.
W chwili, gdy przygotowywaliśmy niniejszy artykuł do publikacji, Solana była notowana na poziomie 165,38 USD. To znacznie więcej niż jej wcześniejszy krótkoterminowy cel. To zaś skłania niektórych do przewidywania dalszego wzrostu cen SOL.
Nie da się nie zauważyć, że Solana odnotowała znaczny wzrost ceny, częściowo napędzany reakcjami rynku na globalne wydarzenia, w tym udaremnioną próbę zamachu na kandydata na prezydenta Donalda Trumpa. Nagły wzrost wartości tej popularnej kryptowaluty można również przypisać rosnącym oczekiwaniom związanym z potencjalnym funduszem ETF Solana. Spekulacje te ożywiły popyt na altcoina, a wysoka presja zakupowa odzwierciedla optymizm inwestorów.
Solana i możliwe scenariusze
Analitycy sugerują, że Solana może wzrosnąć do 175 USD, jeśli obecny trend się utrzyma, przekraczając poziom oporu na 168 USD. Jednak ten byczy sentyment jest łagodzony przez obawy o potencjalne likwidacje, które mogą wywołać korekty cen.
Zdaniem niektórych obserwatorów, chociaż aktywa mogą potencjalnie wzrosnąć do 192 USD, istnieje również ryzyko spadku do 140 USD, jeśli nie utrzymają obecnego poziomu. To zaś spowodowałoby usunięcie około 161 milionów dolarów w długich pozycjach. Inni z kolei uważają, że poziom 160 USD nie jest krytycznym wsparciem potrzebnym do wejścia.
Należy również zauważyć, że Open Interest (OI) – miara całkowitej wartości wszystkich nierozliczonych lub „nierozliczonych” kontraktów futures na Bitcoina na giełdach – wzrosła o 22,14% do 2,13 mld USD w ciągu ostatnich dziesięciu dni.