Societe Generale: bitcoin nie może konkurować ze złotem

Analitycy Societe Gerale określili miejsce bitcoina w portfelu inwestycyjnym jako „wysoce kwestionowalne”. Wyjaśnili również, dlaczego zamiast króla kryptowalut powinno znaleźć się tam złoto.

CNBC poinformowało, że analitycy Societe Generale, lidera usług finansowych w Europie, nazwali flagową kryptowalutę w tej chwili niezbyt wiarygodną, a jej miejsce w portfelu inwestora określili jako „mocno kwestionowalne”.

Uznali również, że bitcoin nie może konkurować ze złotem, ponieważ obydwa aktywa są od siebie bardzo odmienne.

Wątpliwości dotyczące bitcoina w portfolio | Złoto „lepszym stabilizatorem”

Niedawny spadek praktycznie wszystkich kryptowalut wydaje się sprawiać, że tradycyjni giganci finansowi wątpią w bitcoin, mimo że niektórzy – jak Goldman Sachs i JP Morgan – zaczęli pozwalać swoim klientom inwestować w cyfrowe aktywo.

Analitycy Societe Generale uważają, że z powodu niedawnych „nieregularnych ruchów cen” bitcoina, i dotychczasowego słabego ożywienia po spadkach, pojawiają się wątpliwości, czy należy mu się miejsce w portfelach inwestorów.

Alain Bokobza i Arthur Van Slooten z SocGen napisali, że spadek bitcoina najpierw po chińskim zakazie dla instytucji zajmujących się biznesami związanymi z kryptowalutami, a następnie nałożeniu nowych obowiązków dotyczących opodatkowania przez administrację Bidena, sprawiło, że bitcoin stał się wysoce kwestionowanym aktywem dla inwestorów w porównaniu do innych narzędzi.

Na początku tego tygodnia kurs króla kryptowalut spadł do 30 000 USD, ale potem powrócił do ​​40 000 USD w chwili, gdy Elon Musk zadeklarował na Twitterze, że Tesla ma „diamentowe ręce” i nie będzie sprzedawać żadnego bitcoina ze swojego bilansu.

Nadchodzące regulacje w ramach raportowania transakcji kryptowalutowych opiewających na więcej niż 10 000 USD do IRS zostało nazwane przez wspomnianych ekspertów największym zagrożeniem dla bitcoina.

Złoto określili „lepszym stabilizatorem” portfela.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze