Sierpień dla Ethereum jest do zapomnienia, ale przyszłość wygląda bardzo obiecująco

Społeczność Ethereum z pewnością nie zaliczy mijającego miesiąca do udanych. Kilka ważnych wskaźników pokazywało negatywne odczyty, co odbiło się na wycenie tokena. Niektóre z nich pokazują wyniki, których rynek nie widział od miesięcy. Mimo wszystko analitycy dostrzegają pewne szanse na znaczne odbicie kryptowaluty w niedalekiej przyszłości. Oto kilka kwestii, które warto uważnie śledzić.

Sierpień zdecydowanie nie był miesiącem, który należał do Ethereum

Tzw. okres wakacyjny to zwykle miesiące, które nie należą do zbytnio udanych dla rynku kryptowalut. Spektakularne wzrosty to rzadkość, a traderzy liczą raczej na to, by ich tokeny z portfela nie stracił w tym czasie zbyt wiele na wartości. Nawet czołowe kryptowaluty radzą sobie w tych miesiącach gorzej, czego dowodzą wyniki Ethereum.

Jak pokazują najnowsze dane dotyczące sieci Ethereum, siedmiodniowa średnia krocząca dziennego wolumenu obrotu w sieci Ethereum spadła o około 55% w ciągu ostatniego miesiąca. Z kolei siedmiodniowa średnia krocząca dziennej przepustowości ekonomicznej na blockchainie Ethereum spadła z 6,56 miliarda dolarów 26 lipca do 2,9 miliarda dolarów 26 sierpnia. Natomiast miesięczny wolumen obrotu na Ethereum w lipcu wyniósł 134,71 miliarda dolarów. W sierpniu wolumen obrotu wynosi zaledwie 91,46 miliarda dolarów. Trudno oczekiwać, że w ciągu czterech ostatnich dni miesiąca ETH, chociaż wyrówna wynik z lipca.

Źródło: https://www.theblock.co/data/on-chain-metrics/ethereum/ethereums-adjusted-on-chain-volume-daily

Ponadto siedmiodniowa średnia krocząca codziennych transakcji w sieci Ethereum osiągnęła najniższy poziom od wielu miesięcy. W niedzielę w sieci Ethereum dokonano około 1,07 miliona transakcji. Oznacza to, że trend spadkowy się utrzymuje i jest coraz dalej od rekordu, który wyniósł 1,32 mln transakcji. Analitycy zauważają również, że miesięczne transakcje na Ethereum w sierpniu są najniższe od wielu miesięcy. Na ten moment na blockchainie odnotowano 27,27 mln transakcji. To najniższy poziom od maja 2020 r. Dla porównania w lipcu zaksięgowano 35,49 mln transakcji.

Nie ma powodów do paniki?

Niektórzy analitycy uspokajają, że spadek wolumenu obrotu i ogólnej aktywności na Ethereum to nic zaskakującego. Dlatego, że miesiące letnie zwykle bywają czasem zastoju na rynku kryptowalut. Poza tym część ekspertów zwraca uwagę na inne wskaźniki, które mogą zwiastować przyszłe wzrosty.

Jednym z nich jest np. CryptoQuant, który dostrzegł, że łączna liczba stakowanych Ethereum osiągnęła w poniedziałek 34 miliony dolarów. Ta ogromna podaż ETH zamrożana na skutek stakingu pokazuje, zdaniem analityka, że inwestorzy są skłonni trzymać token przez długi czas.

Jako pozytywny sygnał odczytywany jest również wskaźnik liczby transakcji wielorybów, który opracowała firma Santiment. Wskaźnik ten nie wykazuje dużych wzrostów w transakcjach o wartości 100 000 czy 1 000 000 dolarów. To sugeruje, że ​​wieloryby nie chcą jeszcze realizować zysków, bo czekają na coś większego.

Fot. materiały partnera

Ponadto wskaźnik zrealizowanych zysków/strat sieci (NPL) odnotował ogromny wzrost w ubiegły piątek, co może oznaczać, że ​część inwestorów zrealizowała zyski po chwilowym wzroście. Może to oznaczać, że inwestorzy krótkoterminowi kończą realizowanie zysków, a tym samym ich możliwości dyktowania przyszłych trendów słabną.

Poza tym eksperci polecają obserwować Bitcoina, który zwykle narzuca trend całemu rynkowi. Zdania w przypadku BTC są jak zwykle podzielone, ale sporo analityków ocenia, że przed nam ostatnie dni tzw. korekty pohalvingowej, po której nastąpią wzrosty. Jeśli Bitcoin zacznie zyskiwać, optymizm może rozlać się na resztę rynku.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.