Shiba Inu ma wielkie powody do świętowania. Już nie jest tylko żartem

Czy ktoś jeszcze pamięta czasy, kiedy Shiba Inu (SHIB) był tylko „kryptowalutowym żartem”? Nawet największy przeciwnik tego typu kryptoaktywów przyzna, że ten okres już daleko za nami. Shibarium, warstwa platformy blockchain na Ethereum, stworzona specjalnie dla Shiba Inu, świętuje właśnie ważny kamień milowy – 10 milionów transakcji.

Shiba Inu już nie jest żartem

Shibarium to miejsce, które ma przekształcić Shiba Inu w rozległy ekosystem. Sieć, w której SHIB nie jest już tylko memem, ale narzędziem o realnej użyteczności. Główne wdrożenie sieci – mainnet – wciąż czeka na uruchomienie, ale twórcy nie próżnują. Kilka tygodni temu uruchomili sieć testową – Puppynet.

Osiągnął już 10,4 miliona transakcji. W tym samym czasie sieć przetworzyła około 926,771 bloków. Co więcej, sieć może pochwalić się ponad 15,8 miliona adresów portfeli. Czas produkcji bloku wynosi zaledwie pięć sekund. Od połowy maja liczba codziennych transakcji zaczęła gwałtownie rosnąć, przekraczając średnio 300,000 transakcji dziennie.

Większa aktywność oznacza większe tempo spalania SHIB, co z kolei przekłada się na coraz większą użyteczność tej memowej monety. Według najnowszych danych, w ciągu ostatniego dnia ekosystem zniszczył ponad 40 milionów tokenów. Pomimo tego ilość dostępnych tokenów SHIB nadal wynosi ponad 589 bilionów.

Może Cię również zainteresować: Ryanair zamierza kompletnie wymieść konkurencję i… ma do tego podstawy

Hype rośnie, cena spada

Memowe kryptowaluty, takie jak Shiba Inu, często spotykały się z krytyką za brak użyteczności i zależność cen od aktualnych trendów i hypu. Mimo to, nie da się ukryć, że przyniosły one wielu ludziom znaczne zyski. Większość tematycznych kryptowalut, w tym SHIB, opiera się na swoich społecznościach.

Dowodem na to jest chociażby postawa entuzjastów, którzy przypominają, że SHIB nie powinno już być postrzegane jako mem, ale jako narzędzie o realnej użyteczności. Co więcej, społeczność Shiba Inu apeluje do nowej CEO Twittera, Lindy Yaccarino, o integrację SHIB ze znaną platformą social media.

Niestety, pomimo tych wszystkich pozytywnych wiadomości, cena SHIB nadal boryka się z problemami. Według danych Invezz.com, w ciągu ostatniego miesiąca memowy token stracił około 20% swojej wartości.

Zobacz również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze