Seria krypto napadów z nożem w ręku. Nastolatkowie trafią do więzienia

W atmosferze, która wstrząsnęła Londynem, czterech młodych sprawców zostało ukaranych za serię przerażających napadów na ulicach, na niczego nie podejrzewających mieszkańców. Dzięki śledztwu policji, ich zuchwała działalność została zatrzymana, a sprawcy skazani na łącznie 23 lata pozbawienia wolności. Zarzuty? Między innymi kradzież krypto.

Kradli krypto z nożem w ręku

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem Metropolitan Police, grupa ta dokonała napadów na łącznie 26 osób na ulicach Londynu. Młodzi napastnicy grozili ofiarom nożem, nie dając im wyboru, tylko zmuszając do wydania swoich telefonów i kodów dostępu.

Następnie oprawcy transferowali kryptowaluty ofiar do swoich „gorących” portfeli. Łącznie skradziono ponad £115,000 w krypto. Złodzieje używali także danych bankowych ofiar do zakupu doładowań do telefonów czy przejazdów taksówkami.

Cykl napadów odbył się pomiędzy czerwcem 2021 roku a styczniem 2022. To pokrywa się zresztą z raportem Protos opisującym wzrost liczby tego typu przestępstw w Londynie między czerwcem a grudniem 2021 roku.

Może Cię również zainteresować: Założyciel ETH zdradza, czego Bitcoin może nauczyć się od Ethereum

Od fast foodów do aresztu

Nieprawidłowości związane z zamówieniami jedzenia na wynos, opłaconymi skradzionymi danymi bankowymi, pomogły śledczym dotrzeć do adresów nastolatków. 3 i 4 lipca policjanci przeprowadzili naloty na ich domy i aresztowali. Wszystkich oskarżono o spisek w celu dokonania napadu.

Najcięższy wyrok spotkał 19-letniego Nathana Mohallanda, który został skazany na 12 lat więzienia z dodatkowymi pięcioma latami w zawieszeniu za spisek mający na celu dokonanie rabunku, spowodowanie poważnej szkody na ciele i rabunek. Natomiast Daniel Boakye, 18-latek, został skazany na sześć lat i pięć miesięcy więzienia za spisek mający na celu dokonanie rabunku i jeszcze dodatkowy rabunek.

Ostrzeżenie dla społeczności

Ten niepokojący przypadek stanowi surowe przypomnienie o potencjalnych zagrożeniach związanych z posiadaniem kryptowalut. Podkreśla też konieczność zachowania ostrożności i pieczołowitego zabezpieczania swoich cyfrowych aktywów.

Kiedy technologia staje się coraz bardziej zintegrowana z naszym codziennym życiem, przestępczość idzie w parze z innowacjami. To niewątpliwie czyni cyberbezpieczeństwo jednym z kluczowych aspektów nowoczesnego świata.

Każda historia o napadzie na kryptowaluty przypomina nam, że choć technologia przynosi wiele korzyści, nigdy nie możemy zapominać o ryzyku.

Zobacz również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze