Salwador wzmacnia regulacje kryptowalut z pomocą iFinex

Salwador dał się poznać w ostatnich latach jako kraj przyjazny kryptowalutom, zwłaszcza Bitcoinowi. Teraz wybrany na drugą kadencję prezydent Nayib Bukele pracuje nad rozbudową ram regulacyjnych dla kryptowalut. Zwrócił się o pomoc do lidera cyfrowych aktywów, powiązanego z największą monetą typu stablecoin, Tether. Spółka iFinex odpowiadająca za giełdę Bitfinex, weszła w strategiczną współpracę z rządem Salwadoru. Firma wprowadzi kraj na nową drogę rozwoju w zakresie obrotu i regulacji kryptowalut.

Droga do kompleksowych regulacji

W ogłoszeniu opublikowanym 13 maja ujawniono, że iFinex pomaga administracji Bukele w budowaniu „solidnego domu dla rynku cyfrowych aktywów i papierów wartościowych” w regionie Ameryki Środkowej. Współpraca otwiera nowe możliwości dla mobilizacji kapitału i tokenizacji aktywów ze świata rzeczywistego, takich jak akcje. Dzięki zaawansowanym technologiom, które oferują Bitfinex i Tether. Przykładem wykorzystania tokenizacji aktywów jest ogłoszona wczoraj budowa hotelu globalnej sieci Hotel Hampton by Hilton. Inwestor sfinansuje inwestycję dzięki sprzedaży tokenów.

Warto w tym miejscu też wspomnieć, że władze Salwadoru uruchomiły niedawno stronę WWW, za pomocą której mamy wgląd do aktualnych zasobów Bitcoina w krajowym skarbcu, co nadaje przejrzystości i wiarygodności.

Kim jest obecny prezydent Salwadoru?

Nayib Bukele zasłynął z początkiem swojej pierwszej kadencji prezydenckiej jako miłośnik Bitcoina, który od 2021 roku jest uznawany za jeden z prawnych środków płatniczych w Salwadorze. Jednocześnie kraj ten stał się pierwszym na świecie honorującym kryptowalutę jako oficjalny środek płatniczy.

Bukele lutym bieżącego roku został wybrany na drugą kadencję i kontynuuje swoje plany związane z kryptowalutami. Niestety jego prezydentura ma również swoją ciemną stronę. Bukele od początku swoich rządów konsekwentnie demontuje demokrację, przy o dziwo dużej aprobacie społeczeństwa zyskując jednocześnie w słupkach popularności.

Przewaga technologiczna i finansowa

Bitfinex i Tether to jedne z największych i najdłużej działających firm w przestrzeni kryptowalut. Mają na swoim koncie liczne innowacje i osiągnięcia. Organizacje założono kolejno w 2012 i 2014 roku. Dziś są one pionierami w zakresie cyfrowej wymiany aktywów P2P oraz operacji na monetach typu stablecoin. Tether, zarządzając emisją USDT, sprawia, że jest to największa kryptowaluta typu stablecoin z kapitalizacją rynkową wynoszącą ponad 110 miliardów dolarów.

Kryptowalutowe państwo przyszłości

Wprowadzenie Bitcoina jako oficjalnego środka płatniczego w 2021 roku i decyzja o codziennym zakupie BTC stanowią kamień milowy w historii cyfrowych aktywów Salwadoru. Pomimo kontrowersji i wyzwań technicznych, takich jak incydenty związane z portfelem Bitcoin Chivo, kierunek przyjazny kryptowalutom pozostaje niezachwiany.

Dzięki tej współpracy Salwador wzmacnia regulacje kryptowalut. Tym samym gruntuje swoją pozycję jako lidera, torując drogę dla przyszłych innowacji i rozwijając ekosystem kryptowalut na swoim terytorium.

Pozostaje tylko pytanie, jak rozwiną się rządy Bukele i czy kryptowaluty nie są jedynie sposobem na dążenia do totalitaryzmu. Pozostaje nam bacznie obserwować rozwój sytuacji.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze