Sadzą drzewa dla górników BTC

Według naukowców z Cambridge University, w 13-letniej historii Bitcoina, górnicy BTC w czasie swojej pracy uwolnili prawie 200 milionów ton CO2 do atmosfery. Realistycznie rozwiązaniem nie jest zaprzestanie operacji wydobywania bitcoinów, które są kluczowe dla rejestrowania i sprawdzania poprawności transakcji kryptograficznych. Wydobywanie BTC musi być kontynuowane, dlatego PEGA Pool wkracza na scenę z „Planem B: Drzewa.”

Plan B: drzewa

Należąca i zarządzana przez Brytyjczyków kopalnia PEGA Pool, stara się być przyjazna dla środowiska. Jednym z jej założeń jest zmniejszenie negatywnego wpływu wydobycia bitcoinów i stworzenia bardziej zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska przemysłu kryptograficznego dla wszystkich.

Sadzenie drzew to sprytny sposób na zmniejszenie śladu węglowego sektora poprzez zrównoważenie ilości CO2 uwalnianego podczas procesu wydobycia BTC. Jednak kilka drzew nie wystarczy. Obecnie na świecie nie ma wystarczającej liczby drzew, aby zrównoważyć ślad węglowy Bitcoina i przeciwdziałać ogromnej ilości gazów cieplarnianych, które przemysł kryptograficzny wyrzuca do atmosfery.

Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, potrzeba około 15 drzew, aby konsumować CO2 emitowane przez przeciętnego człowieka każdego dnia. Mowa tu wyłącznie o paliwa kopalne uwalniane podczas produkcji żywności, którą każdy z nas spożywa.

FAKT:

Wydobywanie bitcoinów jest szkodliwe dla środowiska. Badania pokazują, że prawie 30 milionów ton dwutlenku węgla (CO2) zostało uwolnionych do atmosfery przez sektor wydobywczy BTC. To dwukrotna ilość wyemitowana przez największą elektrownię węglową w Stanach Zjednoczonych w 2021 roku.

Żeby więc zobaczyć znaczące wyniki i mieć wpływ na globalne ocieplenie, musielibyśmy posadzić 300 milionów nowych drzew – i to szybko. W rzeczywistości całkowite zneutralizowanie zanieczyszczeń spowodowanych wydobyciem BTC wymagałoby największej globalnej ekspansji lasów w historii ludzkości.

Dlatego planem PEGA Pool jest sadzenie drzew, które pobierają CO2 z powietrza i przekształcają go w materiał roślinny i tlen w procesie znanym jako fotosynteza.

Bonusy za bycie eko

Jedna z największych kopalni na świecie, z wysoce konkurencyjnym modelem przychodów PPS+, PEGA Pool jest otwarty dla wszystkich górników Bitcoin na całym świecie. Niezależnie od tego, czy korzystają z energii odnawialnej. Jednak ci, którzy to zrobią, zostaną nagrodzeni niższymi opłatami za pulę (1%), podczas gdy górnicy BTC, którzy nie korzystają z energii odnawialnej, otrzymają podwójną wypłatę (2%).

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx