Rząd USA sprzedaje 51 000 BTC z Silk Road! Pierwsza sprzedaż w marcu. Będą kolejne

Rząd USA na początku marca dokonał sprzedaży ponad 9800 BTC wartych około 215 milionów dolarów na początku tego miesiąca. Transakcja miałą związek z darknetowym rynkiem Silk Road. Źródłem tych informacji jest opublikowany w piątek dokument sądowy. Dlaczego amerykański rząd w ogóle musi to zrobić? James Zhong przyznał się do winy za zhakowanie Silk Road w 2012 roku i kradzież z niej grubo ponad 50 000 BTC. Co ciekawe, w momencie kradzieży warte były ok. 1 mln USD. Dziś ich wartość przekracza 1,5 mld USD.

Rząd zarekwirował je w listopadzie, ubiegłego roku. Urzędnicy zamierzają sprzedać jeszcze co najmniej 41 490 BTC (1,2 mld USD) w czterech partiach. Jeszcze w tym roku. Jednak sposób sprzedaży nie został w dokumentach sądowych ujawniony. Przypomnijmy, Stany Zjednoczone zamknęły Silk Road w październiku 2013 roku. Agenci federalni aresztowali odpowiedzialnego za proceder Rossa Ulbrichta. Przestępca dwa lata później otrzymał wgniatający w fotel wyrok podwójnego dożywocia bez możliwości warunkowego. zwolnienia.

USA sprzedaje BTC

Sąd zaznaczył, że w sumie w sprawie Silk Road rząd USA zyskał nakaz przepadku około 51 680,32 BTC. W momencie zajęcia ich wartość wyniosła 3,4 mld USD. Według Blockworks, dokumenty sądowe wskazują, że 14 marca rząd sprzedał pierwszą transzę blisko 9861 BTC. Średnia cena sprzedaży wyniosła ok. 21.800 USD za BTC. W tym samym dniu cena zajdowała się na większości giełd na poziomie ok 26 000 USD. Urzędnicy państwowi przyjęli z transakcji ponad 215 000 USD, w opłatach transakcyjnych. To już kolejny raz, gdy Stany Zjednoczone pozbywają się kryptowalut.

Dla przykładu również w 2014 roku urzędnicy upłynnili około 30 000 BTC, przejętych z Silk Road. Zostały sprzedane na rzecz funduszu venture capital, należącego do Tima Drapera. Wówczas wartość tej transakcji wyniosła ok. 17 mln USD. Dziś warta byłaby około 1 mld USD! Dane z Dashboard pokazują, że USA 'utraciło niezrealizowany zysk’ prawie 5 mld USD z powodu wszystkich 'przedwczesnych’ sprzedaży Bitcoina. Może urzędnicy powinni pomyśleć o stworzeniu funduszu holdingowego? Czy cena sprzedanych 50 000 BTC za kilka lat także będzie wyglądała śmiesznie tanio?

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze