Rywalizacja altcoinów w słusznej sprawie: czy TokenFi prześcignie Ypredict?

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Moda na altcoiny powraca wraz z siostrzanym coinem znanego Floki Inu: nowy TokenFi zaliczył niedawno imponujący wzrost cenowy i szybko wspiął się na szczyty notowań DEXTools w kategorii nowych projektów.

W świecie cyfrowej finansjery rynek kryptowalut to istne pole bitwy, na którym innowacyjne projekty toczą niekończącą się walkę o dominację i uwagę inwestorów. W tym półroczu niszę dla siebie próbuje znaleźć trzech nowych graczy —   yPredict, TokenFi i… memecoinowy rodzinek Chimpzee — a każdy z nich próbuje wyróżnić się oryginalną strategią i zaoferować unikalną wartość dodaną.

W związku z  tym Chimpzee wybiera drogę zielonej alternatywy, natomiast yPredict wykorzystuje zdobycze AI do prognoz i analiz rynkowych. Do tej rozgrywki w ubiegłym miesiącu dołączył TokenFi, (TOKEN), początkowo kojarzony ze znanym memecoinem Floki Inu ($FLOKI). 

fot. materiały partnera

Czy TokenFi ma szansę w starciu z poważniejszymi altcoinami?

Projekt TokenFi ruszył pod koniec października. Początkowe zainteresowanie budził jako siostrzany token Floki Inu, ale wkrótce okazało się, że ma nieco więcej do zaoferowania. Jego misją jest uproszczenie i rozpowszechnienie tworzenia tokenów. Najważniejsze cechy wyróżniające TokenFi wśród innych coinów to Token Launcher – mechanizm, który ma tworzyć unikalne tokeny ERC-20 i BEP-20 bez konieczności kodowania, oraz możliwość generowania sztuki w formacie NFT w oparciu o zdobycze sztucznej inteligencji. Twórcy projektu przewidują, że rynek tokenizacji do roku 2030 osiągnie wartość 16 bilionów dolarów. Widząc potencjał w tym kierunku rozwoju, planują maksymalnie uprościć proces tokenizacji dowolnych aktywów. 

Powiązanie z lubianym memecoinem $FLOKI okazało się pomocne w sprawnym wprowadzeniu tokena na znane giełdy takie jak LBank, SuperEx czy CoinW. Na uwagę zdecydowanie zasługuje wyraźna perspektywa wzrostowa:

fot. materiały partnera

Czy TokenFi dotrzyma kroku wiodącym nowościom w roku 2023?

Gdy na arenę altcoinów wkracza nowy gracz, często okazuje się, że nie wszystkie tegoroczne nowości wytrzymują starcie z konkurencją. Czy dwie wyróżniające się w tym półroczu nowinki będą w stanie utrzymać zainteresowanie inwestorów? 

Chimpzee to głos w szlachetnej sprawie: łączy popularność memecoinów z chęcią ochrony przyrody i promowania zrównoważonego rozwoju. Dodatkowo przyciąga uwagę promocjami już na etapie presale, obiecując inwestorom sowite nagrody. Jednak twórcy projektu wcale nie zamierzają poprzestać na atrakcyjnej ofercie w przedsprzedaży. Mają długofalową i pozytywną wizję blockchaina, którą chcieliby wdrożyć już na stałe. Ekosystem Chimpzee obejmuje sklepy i marketplace NFT z oryginalną koncepcją paszportów, natomiast największym ukłonem w stronę środowiska jest zobowiązanie do przekazywania części zysków na misje ratowania przyrody. I to przemawia do inwestorów, którym nieobojętny jest los naszej planety.

fot. materiały partnera

Z drugiej strony mamy yPredict – projekt, który zagłębia się w świat sztucznej inteligencji, by tworzyć precyzyjne prognozy dotyczące cen kryptowalut. System ma przekazywać traderom zaawansowane narzędzia do analizy rynkowej, którymi do tej pory dysponowali jedynie gracze instytucjonalni. Natywny token ekosystemu, $YPRED, pozwala odblokować funkcje premium i tym samym staje się furtką do przyszłości, w której sztuczna inteligencja kształtuje strategie inwestycyjne. Twórcy projektu opracowali też model znany jako Alt_Pump_001, który ma wyszukiwać perspektywicznych altcoinów, w ten sposób ułatwiając inwestorom poszukiwanie skarbów w rozległym krajobrazie krypto.

fot. materiały partnera

Wartość użytkowa i głos w słusznej sprawie

Wszystkie z powyższych altcoinów łączy to, że poza wyraźną wartością użytkową stanowią też istotny głos w sprawie kształtującej się rzeczywistości: od ochrony przyrody, poprzez analitykę rynkową, po rozpowszechnienie narzędzi do tokenizacji. Twórcy projektów patrzą w przyszłość, widząc w niej zarówno szanse jak i zagrożenia. Optymizmem napawa chęć otwarcia drogi do innowacji dla szerszego grona odbiorców, którą obserwujemy w przypadku yPredict i TokenFi. Ekologiczna inicjatywa Chimpzee nie wymaga dodatkowych wyjaśnień – ochrona środowiska i gatunków zagrożonych to jeden z priorytetów w dwudziestym pierwszym wieku. 

Podczas gdy Chimpzee zwraca uwagę na konieczność ochrony zasobów naszej planety, yPredict skupia się na innowacyjnych metodach pracy z danymi, a TokenFi promuje demokratyczne podejście do tokenizacji. O sukcesie każdej z tych trzech kryptowalut zadecyduje przede wszystkim sentyment inwestorów. Walka na arenie altcoinów jest zacięta, ale widać, że płynie z niej szereg społecznych korzyści, dlatego trzymamy kciuki za wszystkich wymienionych graczy, a wybór najlepszego z nich pozostawiamy traderom.

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze