Rynek krypto w Rumunii. Branżowy gigant otworzył swoją pierwszą fizyczną siedzibę

Rumuńska giełda krypto Bitcoin Romania, założona przez braci Constantina i George’a Rotariu, otworzyła biuro w centrum Bukaresztu.

Założona w 2014 roku firma otworzyła fizyczne biuro w centrum stolicy, „aby zapewnić potencjalnym klientom przestrzeń, w której mogą skontaktować się z ekspertami firmy i dowiedzieć się o inwestycjach w kryptowaluty” – czytamy w komunikacie.

Jeden z liderów rynku krypto

– Ta inicjatywa, w ramach której klient może porozmawiać twarzą w twarz z ekspertem ds. kryptowalut, jest nowością dla branży w Rumunii, ponieważ większość firm jest obecna w internecie, a czasami można się z nimi skontaktować wyłącznie telefonicznie – tłumaczy George Rotariu, współzałożyciel i dyrektor generalny Bitcoin Romania. – Jako pierwsi w Rumunii i jedni z pierwszych w Europie otwieramy nasze drzwi dla ogółu społeczeństwa. Zdecydowaliśmy się na ten krok, aby ułatwić zainteresowanym dostęp do dokładnych i szczegółowych informacji na temat kryptowalut oraz zwiększyć zaufanie ludzi do tych aktywów. Powszechnie wiadomo, że ogół społeczeństwa raczej nie ufa aktywom opartym na algorytmie, które istnieją wyłącznie cyfrowo, których nie można zobaczyć ani dotknąć – dodaje Rotariu.

Constantin Rotariu, współwłaściciel firmy i jej dyrektor ds. strategii, jest zadowolony z osiąganych przez przedsiębiorstwo wyników. – Ten rok był dobry. Po tym, jak branża kryptowalut odnotowała spadek od 2021 r. do końca 2022 r., ten rok był rokiem, w którym cena Bitcoina wzrosła prawie dwukrotnie. Tym samym cena Bitcoina osiągnęła poziom około 34 500 dolarów z około 16 000 dolarów w styczniu – wyjaśnił.

Rotariu nakreślił też cele firmy na najblisze miesiące. – Naszym głównym celem na ten rok jest maksymalne zwiększenie liczby dobrze poinformowanych użytkowników na temat kryptowalut w ogóle, a Bitcoina w szczególności, a interakcje z naszymi ekspertami dostępnymi w nowej siedzibie są szczególnie ważne w osiągnięciu tego celu. To ważny moment, biorąc pod uwagę, że w 2024 roku nastąpi czwarty halving w sieci Bitcoin, dlatego zaproponowaliśmy zintensyfikowanie naszych wysiłków na rzecz informowania i edukowania społeczeństwa w Rumunii, aby użytkownicy byli jak najlepiej przygotowani i jak najlepiej jak najwcześniej w tym historycznym momencie. Halving to wydarzenie, które tradycyjnie powoduje, że cena Bitcoina rozpoczyna trend wzrostowy i spodziewamy się, że w latach 2024-2025 wielu naszych klientów będzie bardzo zadowolonych z wyników swojego portfela – twierdzi biznesmen.

Zobacz też: Czy Chiny sprzedadzą amerykańskie aktywa, by kupić złoto?

Imponujące wyniki finansowe

Obecnie Bitcoin Romania może się pochwalić ponad 70 tys. użytkowników dokonujących transakcji krypto na platformie oraz 80 fizycznymi bitomatami. Za rok 2022 firma odnotowała za rok 2022 łączne przychody w wysokości ponad 341 milionów lei (307 mln złotych) i zysk w wysokości 830 tysięcy lei (747 tys, złotych). Przedsiębiorstwo zatrudnia 25 pracowników.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze