Ripple (XRP) ogłosi wkrótce historyczny news? CTO: spodziewajcie się dwóch rzeczy

Ripple, firma blockchain znana kryptowaluciarzom ze swojego tokenu XRP, przygotowuje się do wielkiego świętowania w Nowym Jorku po niedawnym triumfie prawnym nad amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pod przewodnictwem Gary’ego Genslera. Co ciekawe, społeczność XRP Army spodziewa się podczas ww. wydarzenia bliżej nieokreślonych ważnych komunikatów. Spekulacje rozgrzewa do czerwoności sam zespół Ripple, jasno dając do zrozumienia że podczas imprezy w NYC planują coś ogłosić.

Ripple (XRP) hucznie obchodzi zwycięstwo nad SEC

Wydarzenie, które ma odbyć się za trzy tygodnie zapowiada się na przełomowe wydarzenie w historii firmy. Po raz pierwszy od trzech lat Ripple faktycznie ma co świętować i planuje hucznie oblać (częściowe) zwycięstwo nad nadgorliwym, amerykańskim regulatorem rynku. Impreza odbędzie się w dniu 29 września w Nowym Jorku i spodziewają się napływu ogromnej masy gości.

https://twitter.com/Ripple/status/1696251365213851742?s=20

Pro-kryptowalutowy prawnik, John Deaton, uważa, że fani chcą uczcić niedawną wiktorię razem z firmą. Jako dowód pokazuje ogromną bazę danych użytkowników oraz ich adresy e-mail i numery telefonów którą trzyma na swoim urządzeniu; dane sięgają 75 tysięcy osób. „Mam nadzieję, że Ripple wynajmie odpowiednio pojemną miejscówkę” – żartuje.

Schwartz: podczas imprezy wydarzą się dwie rzeczy

Dodatkowym impulsem napędzającym frekwencję są spekulacje na temat potencjalnego komunikatu jaki spółka Ripple planuje rzekomo ogłosić podczas wydarzenia. Jeden ze znanych influencerów z XRP Army o pseudonimie na X (Twitterze) XRPP pół-żartem, pół-serio przedstawił on możliwe scenariusze co mogłoby się tam wydarzyć.

Jego „konserwatywne prognozy” to:

  • Ripple ogłasza pełną ugodę z komisją SEC
  • Ripple ogłasza ofertę publiczną, czyli wchodzi na giełdę (IPO)
  • XRP pokonuje historyczne maksima podczas imprezy
  • Gary Gensler zostaje przeczołgany przez tłum nago podczas „spaceru wstydu”; tłum skanduje „Wstyd!”
  • XRPP wali galaretkowe shoty z Bradem Garlinghousem, CEO Ripple

Na tweet postanowił odpowiedzieć dyrektor ds. technologii firmy Ripple, David Schwartz (CTO), ujawniając że „dwie z tych rzeczy będą miały miejsce”. Media społecznościowe natychmiast zaczęły huczeć od plotek. Co Schwartz miał na myśli?

Odrzucając najmniej prawdopodobne opcje, czyli „spacer wstydu” dla Przewodniczącego SEC oraz przebicie przez token XRP maksimów pozostają nam w zasadzie trzy opcje. Pełna ugoda z SEC raczej jest nierealna; takie sprawy mają swoje, bardzo powolne kanały i informacje na ten temat przedostałyby się do wiadomości publicznej prędzej czy później.

Co nam zatem zostaje? Picie alkoholu z B-Radem (bardzo prawdopodobne) oraz IPO.

Perspektywa wejścia na giełdę przez Ripple oznaczałaby znaczący krok w ewolucji firmy i mogłaby mieć daleko idące implikacje dla rynku kryptowalut, w naturalny sposób dalej go legitymizując w oczach całego rynku tradycyjnych finansów i sektora instytucjonalnego.

Gdybym wyżej podpisany autor miałby na coś postawić swoje pieniądze, byłoby to właśnie to.

Na moment powstawania tego artykułu cena XRP wynosi ok. 0,50 USD za sztukę i dobiła do górnej granicy średnioterminowego kanału spadkowego. Niedawna aprecjacja sugeruje, że inwestorzy pozycjonują się pod nadchodzące wydarzenia i pozytywne wiadomości dla ekosystemu Ripple.

Kurs XRP, źródło: CMC

Zobacz też: Nie tylko nas męczy skwar. Fale upałów wpływają negatywnie na wydobycie Bitcoin-a

Może Cię zainteresowanie:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze