Ripple rozwija skrzydła! Czy dzięki jednemu ruchowi czeka nas skok kursu?
Ripple ogłosiło nową współpracę z afrykańską aplikacją płatniczą Chipper Cash. Partnerstwo ma na celu wdrożenie płatności transgranicznych opartych na technologii blockchain, które mają być szybsze, tańsze i bardziej efektywne niż tradycyjne rozwiązania. Dzięki temu sojuszowi, usługi Ripple staną się dostępne dla ponad pięciu milionów użytkowników Chipper Cash w dziewięciu krajach Afryki. Firma chce w ten sposób umocnić swoją pozycję na dynamicznie rozwijającym się rynku, który coraz chętniej sięga po technologie cyfrowe.
Blockchain wchodzi na Czarny Ląd
Reece Merrick, dyrektor zarządzający Ripple na Bliski Wschód i Afrykę, podkreślił, że kontynent afrykański zaczyna dostrzegać realną wartość płynącą z wykorzystania blockchaina.
Coraz więcej firm i użytkowników rozumie, że blockchain to nie tylko modne hasło, ale konkretne narzędzie pozwalające usprawniać płatności i wprowadzać innowacje powiedział Merrick.
Partnerstwo ma także wymiar symboliczny – pokazuje, że Ripple po zamieszaniu regulacyjnym w USA nie zamierza zwalniać tempa globalnej ekspansji.
XRP zniżkuje mimo dobrych wieści
Mimo pozytywnych informacji kryptowaluta Ripple, XRP, odnotowała spadek o 4,15% i obecnie kosztuje około 2,36 USD.
Kapitalizacja rynkowa projektu pozostaje jednak wysoka i wynosi około 137,5 miliarda dolarów. Wzrost adopcji rozwiązań Ripple nie zawsze przekłada się natychmiastowo na ruch cenowy, szczególnie w obliczu niepewności regulacyjnej oraz napięć na rynku.
Ripple kończy batalię z SEC
Ogłoszenie współpracy z Chipper Cash zbiegło się w czasie z kolejnym przełomem w długoletnim sporze Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Obie strony zgodziły się wycofać apelacje i zawarły ugodę, która zmniejszyła pierwotną karę z 125 do 50 milionów dolarów. Ostateczne zamknięcie sprawy nadal wymaga zatwierdzenia przez Komisję oraz zakończenia formalnych procedur sądowych. To pokłosie nowej polityki Trumpa, która jest wyjątkowo otwarta na naszą branżę (w przeciwieństwie do krucjat prowadzonych przez Genslera) projekt wyraźnie pokazuje, że nie ogląda się za siebie – zamiast tego koncentruje się na globalnych rynkach, które nie tylko potrzebują przełomowych rozwiązań płatniczych, ale są na nie gotowe tu i teraz.