Lista najbogatszych osób w świecie kryptowalut

Kryptowaluty to zaledwie 9 letni rynek. Większość projektów jakie znamy dzisiaj i plasuje się w górnej części rankingu pod względem kapitalizacji, powstały zaledwie kilka lat lub miesięcy temu. Ci, którzy weszli w ich posiadanie na najbardziej początkowym stadium rozwoju, dzisiaj mogą liczyć zyski w setkach tysięcy procent. Jest wiele osób, które sprzedawało swoje Bitcoiny, gdy ich cena wynosiła tysiąc, sto lub nawet dziesięć dolarów za sztukę. Są i tacy, którzy od początku trzymają swoje środki w bezpiecznym miejscu a dodatkowo rozwijają swoje przedsiębiorstwa w tej nowej branży. Niewielka grupa z całej rzeszy inwestorów w kryptowaluty i firmy blockchain dorobiła się setek milionów dolarów. Panie i Panowie, przed wami najbogatsze osoby w świecie kryptowalut.

Ranking i jego cechy

Ranking powstał dzięki pracy redaktorów gazety Forbes. Kilka dni temu, najpopularniejszy magazyn o najbogatszych, nowych technologiach i inwestycjach opublikował ranking najzamożniejszych osób w branży kryptowalut. Jest on stworzony na wzór znanych już nam z amerykańskich wersji The Top 100 Richest People on Earth, The World’s Biggest Public Companies, Global 2000 czy polskiej wersji 100 Najbogatszych Polaków. Znalezienie się na takiej liście jest jednym z najbardziej prestiżowych osiągnięć jakie może osiągnąć aktywny przedsiębiorca czy inwestor. W rok 2017, na szczycie listy znaleźli się Jeff Bezos z Amazona z 72.8 miliardami dolarów (3 pozycja), Warren Buffet z Berkshire Hathaway z 75.6 miliardów dolarów (2 pozycja) oraz Bill Gates z Microsoft z 86 miliardami dolarów.

Po raz pierwszy w historii, Forbes opublikował również ranking najbogatszych z branży kryptowalut. Z racji tego, że jest to dopiero pierwsza odsłona, magazyn zaznacza, że może być w nim wiele nieprawidłowości. Z racji swojego młodego (wręcz dziecięcego) wieku, branża kryptowalut nie posiada zbyt duże ilości statystyk. Nie jest tak dokładnie analizowana jak tradycyjne rynki finansowe. Niektóre dane zawarte w rankingu są przypuszczeniami, w szczególności ilość kryptowalut posiadanych przez daną osobę. Jak wiemy, jedyne co możemy zobaczyć w Blockchain Explorer to jedynie adres portfela oraz sumę transakcji wychodzących i przychodzących.

Miejsca 15 – 11

 • Pozycja w rankingu: 15
  Imię i nazwisko: Brad Garlinghouse
  Wiek: 47 lat
  Szacowany majątek: 400 do 500 milionów $
  Działalność: Brad jest CEO Ripple, trzeciej kryptowaluty pod względem kapitalizacji (30 miliardów $). Głównym założeniem tej kryptowaluty jest stworzenie technologii dla banków do szybszego przesyłania pieniędzy.
  Link do Twittera: tutaj

 

 • Pozycja w rankingu: 14
  Imię i nazwisko: Charles Hoskinson
  Wiek: 30 lat
  Szacowany majątek: 500 do 600 milionów $
  Działalność: Przez krótki okres pełnił rolę CEO Ethereum (drugiej najpopularniejszej kryptowaluty). Aktualnie jest założycielem i CEO IOHK, które zajmuje się tworzeniem rozwiązań kryptograficznych dla firm i rządów.
  Link do Twittera: tutaj

 

 • Pozycja w rankingu: 13
  Imię i nazwisko: Valery Vavilov
  Wiek: 38 lat
  Szacowany majątek: 500 do 700 milionów $
  Działalność: Współtwórca i CEO firmy Bitfury, która zajmuje się cyfryzacją przedsiębiorstw. Dzięki temu, firmy mogą lepiej zabezpieczyć swoje dane i pewniej prowadzić działalność internetową.
  Link do Twittera: tutaj

 

 • Pozycja w rankingu: 12
  Imię i nazwisko: Dan Larimer
  Wiek: 35 lat
  Szacowany majątek: 600 do 700 milionów $
  Działalność: Współtwórca 3 projektów opartych o blockchain. Jednym z nich jest EOS, który chce stworzyć skalowalną i nowoczesną platformę do smart kontraktów. Jego kapitalizacja to 5.5 miliarda dolarów.
  Link do Twittera: tutaj

 

 • Pozycja w rankingu: 11
  Imię i nazwisko: Brendan Blumer
  Wiek: 31 lat
  Szacowany majątek: 600 do 700 milionów $
  Działalność: Podobnie jak Larimer, również współtwórca EOS. Aktualnie założyciel i CEO Block.one.
  Link do Twittera: tutaj

Miejsca 10 – 6

 • Pozycja w rankingu: 10
  Imię i nazwisko: Michael Novogratz
  Wiek: 53 lata
  Szacowany majątek: 700 milionów do 1 miliarda $
  Działalność: CEO Galaxy Digital, które zarządza cyfrowymi zasobami swoich klientów. W przeszłości Novogratz kierował funduszem inwestycyjnym na Wall Street.
  Link do Twittera: tutaj

 

 • Pozycja w rankingu: 9
  Imię i nazwisko: Brock Pierce
  Wiek: 37 lat
  Szacowany majątek: 700 milionów do 1 miliarda $
  Działalność: Prezes Bitcoin Foundation, współtwórca Block.one, Blockchain Capital oraz partner zarządzający w Unicorn Ventures.
  Link do Twittera: tutaj

 

 • Pozycja w rankingu: 8
  Imię i nazwisko: Anthony Di Iorio
  Wiek: 43 lata
  Szacowany majątek: 750 milionów do 1 miliarda $
  Działalność: Wraz z Vitalikiem Buterinem pracował nad stworzeniem Ethereum (80 miliardów $ kapitalizacji). Twórca Decentral oraz popularnego portfela desktopowego Jaxx.
  Link do Twittera: tutaj

 

 • Pozycja w rankingu: 7
  Imię i nazwisko: Matthew Roszak
  Wiek: 45 lat
  Szacowany majątek: 900 milionów do 1 miliarda $
  Działalność: Współtwórca Bloq, który dostarcza usług zbudowanych na blockchainie. Założyciel Tally Capital
  Link do Twittera: tutaj

 

 • Pozycja w rankingu: 6
  Imię i nazwisko: Brian Armstrong
  Wiek: 35 lat
  Szacowany majątek: 900 milionów do 1 miliarda $
  Działalność: Założyciel i CEO Coinbase, najpopularniejszego kantoru/giełdy na świecie. Dzięki podpięciu swojej karty na Coinbase możemy błyskawicznie kupić Bitcoina, Bitcoin Cash, Ethereum oraz Litecoin. Niedawno aplikacja Coinbase była najczęściej pobieranym programem w App Store.
  Link do Twittera: tutaj

Piątka najbogatszych w świecie kryptowalut

 • Pozycja w rankingu: 5
  Imię i nazwisko: Matthew Mellon
  Wiek: 54 lata
  Szacowany majątek: 900 milionów do 1 miliarda $
  Działalność: Matthew nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej związanej z kryptowalutami. Jest zwykłym inwestorem, który zainwestował w kryptowaluty na ich wczesnym stadium rozwoju. Prawdopodobnie jego najlepszą inwestycją jest Ripple.
  Link do Twittera: tutaj

 

 • Pozycja w rankingu: 4
  Imię i nazwisko: Cameron i Tyler Winklevoss
  Wiek: obaj 36 lat
  Szacowany majątek: 900 milionów do 1.1 miliarda $
  Działalność: Słynni bliźniacy znani z filmu „Social Media”, w którym wytoczyli proces sądowy Markowi Zuckerbergowi o kradzież pomysłu na Facebooka. Pieniądze uzyskane podczas procesu zainwestowali w Bitcoina, gdy ten kosztował ok. 200 $. Założyciele Winklevoss Capital.
  Link do Twittera: tutaj oraz tutaj

 

 • Pozycja w rankingu: 3
  Imię i nazwisko: Changpeng Zhao
  Wiek: 41 lat
  Szacowany majątek: 1 do 2 miliardów $
  Działalność: Twórca i CEO Binance, jednej z najpopularniejszych giełd kryptowalut. Posiada ona ponad 6 milionów użytkowników i wiele zaawansowanych funkcji. Można na niej nabyć wiele kryptowalut (głównie tych z niższych miejsc CoinMarketCap).
  Link do Twittera: tutaj

 

 • Pozycja w rankingu: 2
  Imię i nazwisko: Joseph Lubin
  Wiek: 53 lata
  Szacowany majątek: 1 do 5 miliardów $
  Działalność: Współtwórca Ethereum oraz założyciel Consensys, które zajmuje się tworzeniem infrastruktury oraz aplikacji na blockchainie Ethereum.
  Link do Twittera: tutaj

 

 • Pozycja w rankingu: 1
  Imię i nazwisko: Chris Larsen
  Wiek: 57 lat
  Szacowany majątek: 5 do 8 miliardów $
  Działalność: Najbogatsza osoba w świecie kryptowalut. Współtwórca kryptowaluty Ripple. Dodatkowo, prezes i były CEO tego projektu. Osobiście posiada 5.2 miliarda sztuk tej kryptowaluty. Chcąc go umieścić na liście Forbes najbogatszych ludzi świata, znalazłby się na 166 miejscu.
  Link do Twittera: tutaj

 

Maciej Kmita

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx