Przepotężny, 20 mln USD short BNB tuż przed info z SEC. Tether kartel wiedział wcześniej?

Zaledwie 8 godzin przed wiadomością o pozwie SEC przeciwko giełdzie Binance, tajemniczy trader otworzył gigantyczną krótką pozycję na BNB. Wartą 20 milionów dolarów. Niesamowite wyczucie czasu? Szklana kula? Zwykły przypadek? Czy może insider trading? Pozostawiamy dowolną interpretację.

Bardzo niestandardowa sytuacja – potężne zlecenie krótkiej sprzedaży pojawia sie na chwilę przed publikacją wiadomości w światowych mediach.
https://twitter.com/paoloardoino/status/1664542356702482432
W ostatnim czasie Binance i Tether wspólnie angażowały się w kilka projektów m.in. Arbitrum One bridge.

Ardoino, CFO Tethera poinformował o sytuacji na Telegramie. Na pięć minut przed tym, jak Bloomberg przekazał złe wieści o nowym pozwie z Amerykańskiej Komisji ds. Papierów Wartościowych i Giełd. To Tether stoi za tym shortem? A może osoby powiązane z SEC? Czy ktoś zupełnie inny? Kto zbija fortunę na poufnych informacjach? Zagadka stanowi nie lada orzech do zgryzienia ale nie jest jasne czy ktokolwiek będzie chciał w ogóle go rozgryźć.

Niektórzy ośmielają się twierdzić, że nie było to 5 minut ale co najmniej 2 dni. Łączą tą sprawę z faktem dlaczego pary handlowane do USDT były w ostatnim czasie tak słabe, podczas gdy BUSD z kontraktami terminowymi utrzymywały wyższe ceny. Od jakiegoś czasu kapitalizacja rynkowa USDT rosła i rosła. Dwa dni temu gwałtownie spadła – niespodzianka? Nie do końca. Tether znany jest ze swoich powiązań na Wall Street. Między innymi z Canto Fitzgerald. W SEC zatrudnionych jest tysiące osób, a każda wiadomość może mieć swoją cenę.

Spekulantów rozjechał rynkowy pociąg

Jeszcze kilkanaście godzin temu tabela likwidacji dla BNB, LTC i BTC wyglądała byczo – niedźwiedzie ponosiły ogromne straty. Wystarczył jeden ruch – rynek crypto nie jest przewidywalny w krótkim horyzoncie czasowym. Nigdy nie był. Mimo to trading podobnie do otwarte 24/h na dobę kasyna pozwala uczestnikom konkurować o stopy zwrotu.

Ostatecznie, podobnie jak w loteriach czy losowaniach słyszymy tylko historię zwycięzców. Gdyby było to kasyno, ich profile prawdopodobnie służyłyby jako reklama kasyna. Brakuje tylko informacji o 'ciężkim dochodzeniu do fortuny’ z uchyleniem rąbka o insider tradingu. Najlepsi spekulanci? Jak wiele wspólnego mają ze słynnym Gordonem Geko, z kultowego filmu 'Wall Street’?

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze