Przeglądarka Opera Crypto obsłuży portfele Web3

Przeglądarka Opera Crypto, czyli specjalna wersja popularnej Opery, dodała obsługę portfeli kryptograficznych takich jak MetaMask. Wszystko za sprawą funkcji Wallet Selector.

Norweska firma programistyczna, która stoi za Operą, zamierza zwiększyć użyteczność wersji Opera Crypto na potrzeby aplikacji Web3.

Giełdy: Gate.io

W styczniu br. pojawiła się wersja beta przeglądarki Opera Crypto, a firma tłumaczyła, że chce sprostać rosnącemu zainteresowaniu użytkowników, którzy oczekują od przeglądarek obsługi sieci Web3. Przed wprowadzeniem funkcji Wallet Selector przeglądarka obsługiwała tylko portfel wbudowany bezpośrednio w aplikację. Teraz się to zmienia i będzie można podpinać portfele cyfrowe innych firm za pomocą najnowszej funkcji.

Opera wprowadza funkcję do wygodnego przełączania się pomiędzy portfelami:

https://twitter.com/Opera_Crypto/status/1569627291012972551?s=20&t=G3MU6pNIMO9JfIBmkhXKKQ

Wallet Selector w Operze Crypto umożliwi instalowanie rozszerzeń do preferowanych portfeli krypto – przede wszystkim do najpopularniejszego MetaMask, który jest niezbędny jeśli korzystamy np. z giełd zdecentralizowanych.

Przeglądarka Opera ze wsparciem kryptowalut

Najnowsza funkcja tylko rozszerza możliwości przeglądarki Opera Crypto. Obecnie jej użytkownicy mogą liczyć np. na Crypto Corner, czyli hub newsowy z wiadomościami ze świata kryptowalut, obsługę licznych aplikacji dApp (zdecentralizowane) i wygodne przełączanie się pomiędzy portfelami.

Firma podkreśla, że Opera Crypto pozwala na logowanie się do aplikacji dApp bez instalowania jakichkolwiek rozszerzeń, a jej własny portfel Opera Wallet obsługuje tokeny ETH, ERC-20 i ERC-721, jak również inne blockchainy.

Dodatkowo przeglądarka ma liczne funkcje zabezpieczające, jak Paste Protection i phishingiem, czy nawet wbudowany VPN i blokowanie trackerów online. Do tego użytkownicy doceniają integrację z aplikacjami takimi jak Telegram, Discord, Twitter i WhatsApp – dzięki temu mogą w jednym miejscu również komunikować się w konkretnych społecznościach i na grupach.

Zobacz: Najdroższy obraz świata

Susie Batt, kierownik ds. ekosystemu kryptowalut w Operze, przekonuje że Opera Crypto to jedyna przeglądarka, która szeroko wspiera kryptowaluty i „jest gotowa na najważniejszą aktualizację technologiczną w historii krypto, czyli Ethereum Merge”.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx