Prognozy dla XRP na 2024 r. Będzie przełamanie czy wielkie rozczarowanie?

XRP wciąż pozostaje daleko od swoich rekordowych cen i niewiele w ostatnim czasie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Jednak społeczność posiadaczy i sympatyków Ripple nie traci nadziei. Mamy nowy rok, a więc w pewnym sensie zaczyna się też nowe rozdanie na rynku kryptowalut. Czy będzie szczęśliwe dla XRP? Sprawdzamy kilka prognoz dla kryptowaluty Ripple na 2024 rok.

XRP ma szansę na sukces w 2024 r. Oto co sądzą eksperci

Poszukując prognoz dotyczących XRP trudno nie zajrzeć na konto X (dawniej Twitter) popularnego entuzjasty Ripple i analityka, który działa pod pseudonimem Egrag Crypto. Według tego użytkownika XRP może osiągnąć nawet 1,20 dolara w ciągu najbliższych 55 dni. Egrgag ocenił, że w przeszłości powolne ruchy, jakie obserwujemy w ostatnim czasie, często poprzedzały nagłe skoki cenowe. Ta perspektywa wlewa w serca sporo nadziei, ale trzeba pamiętać, że temu analitykowi zdarzało się już mylić.

Jeszcze bardziej optymistyczny jest inny analityk Ripple Dark Defender. Ekspert prognozuje wzrost XRP do 1,88 USD, a następnie wybicie do najwyższego poziomu w historii (ATH) wynoszącego ponad 5 USD za XRP do drugiego kwartału 2024 r.

Bardziej umiarkowane prognozy przedstawiła Changelly, praska giełda kryptowalut. Z przeprowadzonej przez nią analizy technicznej wynika, że średnią cena za Ripple w 2024 r. wyniesie 0,81 dolara w 2024 r.

Zobacz też: Weterani oceniają przyszłość Bitcoina. Lepiej już było?

Co przewiduje sztuczna inteligencja?

Choć jest to zabawa obarczona sporym ryzykiem, niedająca gwarancji realizacji, to wciąż nie traci na popularności. Mowa oczywiście o pozyskiwaniu prognoz dotyczących rynku kryptowalut od sztucznej inteligencji. Niedawno portal „Finbold” zapytał Groka, chatbota od xAI, o to jaki los czeka XRP w 2024 r. Na prośbę dziennikarzy Grok wygenerował dwa wariant: byczy i niedźwiedzi.

W pierwszym scenariuszu AI oceniła, że XRP do końca roku będzie się mieścić w przedziale od 1,00 do 1,50 dolara. Warunkiem realizacji tego wariantu jest między innymi pozytywne rozstrzygnięcie sprawy przeciwko SEC. Istotny będzie też rozwój rynku kryptowalut oraz potencjał zwiększenia przyjęcia XRP przez instytucje finansowe.

Scenariusz niedźwiedzi zakłada, że Ripple do końca 2024 r. będzie lawirować w przedziale od 0,30 do 0,50 dolara. Największym zagrożeniem, wskazanym przez Grok, które mogłoby spowodować taki obrót spraw, jest niekorzystny wynik w sporze z SEC.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx