Morawiecki adresatem listu od polskich traderów

680

Premier Morawiecki otrzymuje pismo…

Ostatnie komplikacje i stanowisko Ministerstwa Finansów spowodowały szereg komentarzy i wątpliwości co do rozliczeń podatkowych od kryptowalut. W wyniku tych wydarzeń społeczność traderów wystosowała list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego. Trading Jam Session obawia się o zablokowanie urzędów poprzez ilość deklaracji, które miałyby być przekazywane do skarbówki a także nieopłacalność transakcji zakupu-sprzedaży kryptowalut w Polsce.

Źródło: http://tradingjam.pl/list-otwarty-do-premiera-w-sprawie-podatku-od-kryptowalut/

Jest to powiązane z rzekomym obowiązkiem płacenia PCC. W konsekwencji jak piszą autorzy wiele podmiotów opuściłoby Polsce ze względu na prawo podatkowe. W liście przekazywane są również inne ciekawe treści:

„Jako ekonomiczni patrioci chcemy rozwijać polską gospodarkę, chcemy płacić tutaj proste podatki, chcemy tworzyć miejsca pracy związane z najnowszymi technologiami.
Chcemy, aby Polska była liderem w dziedzinie rewolucji technologicznej na miarę Internetu i wykorzystała w pełni potencjał intelektualny, jaki drzemie w młodych i wykształconych Polakach. Chcemy, aby w Polsce powstawały firmy pokroju Google czy Yahoo. Do tego potrzeba jednak prostego i stabilnego prawa. Dlatego zwracamy się do Pana Premiera o pomoc w uzyskaniu jasnego i korzystnego dla branży blockchain stanowiska w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych. W naszej ocenie obrót kryptowalutami na giełdach powinien być zwolniony z obowiązku opłacania podatku PCC i ufamy, że Pan Premier podzieli nasz pogląd.”

Czy zatem premier Morawiecki zainterweniuje w kwestii podatków od kryptowalut? Sytuacja jest na tyle dynamiczna, że trudno stwierdzić czy coś się zmieni. Trzeba jednak powiedzieć, że Polska jest jednym z pierwszych krajów na Świecie, który przedstawia tak surowe stanowisko w sprawach podatkowych od walut cyfrowych. Premier Morawiecki wypowiadał się również wcześniej na wielu wydarzeniach jaki ma stosunek do kryptowalut. Padły chociażby porównania do słynnej afery Amber Gold. Zapraszamy zatem do ożywionej dyskusji na temat przyszłości branży walut wirtualnych w Polsce. Czy ma ona perspektywy na chwilę obecną? Czy podatki nie są zamiarem odstraszenia potencjalnych inwestorów? O dalszych postępowaniach będziemy informować na bieżąco.

Źródło obrazu: za portalem wtemacie24.pl
Komentarze