Postawią pomnik Kabosu – psu, który zainspirował logo DOGE! Raczej nie zdziwi Cię kraj, w którym zostanie odsłonięty ten pomnik

Społeczność Dogecoin NFT „Own The Doge” postawi pomnik psa Kabosu, który był inspiracją dla mema, który z kolei dał początek popularnej kulturze internetowej oraz kryptowalucie Dogecoin.

Twórcy odsłonią pomnik 2 listopada w mieście Sakura w Japonii, w dniu urodzin Kabosu. Wszystko odbywa się we współpracy z władzami miasta. Planuje się umieszczenie pomnika na Sakura Furusato Square, gdzie rodzice Kabosu często wyprowadzają swojego psa na spacery. Fundusze na budowę tego pomnika zebrali po prostu fani Kabosu, psa rasy Shiba Inu.

Po prawej – najsłynniejsze zdjęcie Kabosu, po lewej – w dniu 16 urodzin. Źródło: indianexpress.com

Społeczność PleasrDAO, która posiada NFT związane z Dogecoinem, działa od ponad dwóch lat, rozszerzając wpływ Doge na różne obszary, włączając w to Hollywood, muzykę EDM i nawet misję SpaceX na Księżycu. Ich celem jest stworzenie głównego miejsca online dla społeczności Dogecoin i memów. Społeczność planuje zorganizować interaktywne wydarzenia z okazji odsłonięcia pomnika, a uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z Samym Kabosu oraz otrzymać pewne przywileje zależne od posiadanych NFT.

Zobacz też: Sztuczna inteligencja pomoże w szukaniu pracy? LinkedIn ma na to pomysł!

DOGE = Do Only Good Everyday

PleasrDAO, która jest kolekcjonerską społecznością NFT, inwestuje w wysoko wyceniane NFT i buduje społeczności, w tym Own The Doge. Według nich DOGE to skrót od „Do Only Good Everyday” i przekazują środki na cele charytatywne na całym świecie. Own The Doge jest wymieniane jako największy darczyńca w kryptowalutach dla organizacji Save The Children. Grupa pracuje także nad dokumentalnym filmem o Kabosu i historii wzrostu tego mema.

https://twitter.com/ownthedoge/status/1709742912102137989

Mem „doge” stał się znany, gdy Atsuko Sato opublikowała zdjęcie Kabosu na swoim blogu w 2010 roku. Zyskało ono popularność, gdy John Monarch, użytkownik, który udostępnił to zdjęcie na Reddit, opisał psa nazwą „doge”. Stało się to częścią kultury internetowej i jednym z pierwszych memów. Doprowadziło to do powstania kryptowaluty Dogecoin w 2013 roku oraz innych tokenów związanych z psami (SHIBA, BABYDOGE itd). W okresie największej popularności tokeny potrafiły osiągać kapitalizację rynkową rzędu dziesiątek miliardów dolarów.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze