Safe-T mini – opis portfela.

1 343

OPIS PORTFELA

 Safe-T Mini to portfel sprzętowy stworzony przez francuską grupę Archos. Działa ona nie tylko w branży blockchain, ale także w rozwiązaniach mobilnych, małych pojazdach miejskich i komunikacji urządzeń. Firma istnieje od 17 lat i ma 180 pracowników. W zeszłym roku osiągnęła 155 milionów euro przychodu, a co godzinę sprzedawała 340 swoich produktów. Archos jest obecny w 20 krajach, dostępny w 25 tysiącach punktów i ma 10 milionów aktywnych użytkowników.

Na Safe-T Mini możemy przechowywać Bitcoina, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Litecoin, Dash, Ethereum, Ethereum Classic oraz tokeny ERC 20. Pierwsze pięć kryptowalut przechowujemy poprzez portfel Electrum, natomiast ETH, ETC oraz ERC 20 poprzez portfel MyCrypto.

SPECYFIKACJA

Wyświetlacz: OLED, 0,96 cala, 128x64p

Połączenie Micro USB

STM32 – ARM CORTEX M3 120 MHz

Chip: cztery 256-bitowe AES keys

Wymiary: 45mm x 75mm

Materiał wykonania: plastik

Kompatybilność: Windows, MAC OSX, Linux

Kraj produkcji: Francja

PIERWSZE UŻYCIE

Używając Safe-T mini po raz pierwszy należy udać się na stronę safe-t.io. Zobaczymy tam komunikat, który poinformuje nas abyśmy podłączyli portfel do komputera poprzez kabel USB.

Archos 1

Następnie musimy zainstalować oprogramowanie, które pozwoli na obsługę portfela.

Archos 2

Po zainstalowaniu oprogramowania możemy utworzyć nowy portfel albo odzyskać stary. Używając Safe-T po raz pierwszy należy wybrać pierwszą opcję: Create New Wallet.

Archos 3

W kolejnym kroku tworzymy backup naszego portfela. Są to 24 losowo wygenerowane słowa, które należy spisać na kartce. Można użyć do tego 3 kartek z miejscem na 24 słowa, które otrzymujemy od producenta. Nigdy nie róbcie zdjęć, nie wysyłajcie w komunikatorach ani nie zapisujcie na komputerze swojego backupu! Grozi to jego kradzieżą a w konsekwencji utratą środków!

Archos 4

Musimy również pamiętać o kolejności słów. Pojawiają się one po kolei na ekranie portfela.

Archos 5

 Następnie możemy nadać nazwę swojemu portfelowi.

Archos 6

Po wykonaniu powyższych czynności nasz Safe-T mini jest gotowy do użycia.

Archos 7

W zależności od tego jakie kryptowaluty chcemy na nim przechowywać, musimy wybrać odpowiedni portfel.

Archos 8

CENA

Safe-T mini to najtańszy portfel sprzętowy na rynku. Jego cena to 49.99 euro, czyli ok. 215 zł. Jak możemy zobaczyć na poniższej grafice, jest on dwukrotnie tańszy niż produkty konkurencji. Koszt przesyłki portfela to 12 euro, czyli ok. 52 zł. Za całość musimy więc zapłacić ok. 265 zł.

Archos porównanie

Źródło: Archos prezentacja

BUDOWA 

Obudowa zewnętrzna portfela jest wykonana z cienkiej warstwy plastiku. Porównując Safe-T z produktami konkurencji, takimi jak Trezor, Keep Key czy Ledger, można mieć wrażenie, że portfel jest nie najwyższej jakości, ze względu na swoją cienką obudowę. Safe-T posiada również dwa przyciski funkcyjne umieszczone na dole, pod ekranem.

Safe-T jest jednak niezwykle lekkim portfelem. Jego okrągły kształt sprawia, że dobrze trzyma się go w dłoni i dość łatwo można przechowywać go w pokrowcu, który dostajemy od producenta. Jest on niewiele większy od monety 5 złotowej.

Warto poświęcić również chwilę uwagi opakowaniu portfela, które jest dobrze zaprojektowane. Aby je otworzyć, należy rozsunąć dwa boki a następnie unieść centralną część. Porównując do konkurencji, jest to zdecydowanie najlepiej przygotowane opakowanie, które przypomina niewielką szkatułkę.

W opakowaniu znajdziemy:

 • Portfel Safe-T Mini
 • Kabel USB
 • Instrukcję
 • 3 karty na recovery seed
 • Smycz
 • Pokrowiec

 

ZABEZPIECZENIA

Safe-T posiada następujące zabezpieczenia:

 • Recovery seed – 24 losowo wygenerowane słowa podczas pierwszego użycia portfela.
 • Możliwość eksportu kluczy prywatnych.
 • Kod PIN – ustanawiamy podczas pierwszego użycia portfela. Maksymalnie może mieć 6 cyfr. Cyfry zawsze wyświetlają się tylko na Safe-T, poza komputerem.
 • Hasło – użytkownik ma możliwość ustanowienia hasła, które zabezpiecza portfel przed ingerencją osób trzecich.
 • Otwarty kod źródłowy: każdy zainteresowany może usprawnić kod Safe-T.
 • Klucze prywatne są generowane i przechowywane tylko na portfelu.

 

GALERIA

 Archos

Archos

Archos

 Archos

Archos

Archos

Archos

Archos

Archos

Archos

Archos

Archos

Archos

Archos

Archos

Archos

Archos

Komentarze