Nowy portfel Ethereum od MetaMask | Bezpieczeństwo przede wszystkim?

MetaMask zaktualizował swój portfel Ethereum. Od teraz oprogramowanie otrzymało wiele funkcji dotyczących prywatności. Właściwie można powiedzieć, że zostało nimi naszpikowane.

Portfel Ethereum, który współpracuje z rozszerzeniem przeglądarki, pozwala użytkownikom przechowywać ETH oraz inne tokeny ERC-20. Wczoraj ogłoszono nową odsłonę oprogramowania w wersji 8. Zmiany obejmują nie tylko nowy interfejs użytkownika. Deweloperzy MetaMask zapewniają, że portfel posiada wyjątkowy i edytowalny poziom prywatności.

Rewolucja w prywatności na poziomie portfeli „przeglądarkowych”?

Aby korzystać z MetaMask, użytkownicy muszą połączyć się z przeglądarką Chrome, Firefox, Opera lub Brave. Po zainstalowaniu można dokonywać transakcji na dowolny adres Ethereum.

Niestety portfele łączące się z przeglądarkami ujawniają bieżące konto użytkownika we wszystkich połączonych witrynach. Nowa wersja portfela pozwala użytkownikom zdecydować, „do czego każda strona ma dostęp”.

Oto, co na ten temat napisał jeden z deweloperów MetaMask, Dan Finlay:

Ta nowa funkcja umożliwia łatwe przełączanie między kontami, dzięki czemu można kontrolować, które konta współdziałają z różnymi witrynami w zdecentralizowanej sieci”.

W ramach zaktualizowanych funkcji prywatności, w aktualizacji portfela zawarto również nowe narzędzie do szyfrowania. Umożliwia ono stronom internetowym szyfrowanie i deszyfrowanie wiadomości przeznaczonych dla użytkowników Web3. Osoby korzystające z MetaMask, które chcą wysyłać „ważne wiadomości”, mogą je od teraz szyfrować.

Inne, nowe funkcje MetaMask | DApp i bezpieczeństwo

MetaMask działa jako wrota do ekosystemu zdecentralizowanych aplikacji Ethereum. Aktualizacja portfela zawiera teraz wbudowaną bibliotekę „umożliwiającą aplikacjom wdrożenie własnego przycisku połączenia”. Pozostawanie na poziomie aplikacji Web3 stało się zatem doświadczeniem bezproblemowym.

Oczywiście, zaktualizowano także poziom bezpieczeństwa na platformie.

MetaMask jest oparty na języku JavaScript. Od teraz ma wbudowany zestaw narzędzi pod nazwą LavaMoat, który ma za zadanie zapobiegać cyberatakom. Projekty oparte na blockchainie Ethereum bywają zazwyczaj bardziej podatne na problemy z bezpieczeństwem i błędy.

Czy ta cała masa nowych funkcji wystarczy, aby MetaMask uczynił interakcję z blockchainem Ethereum tak prostą i bezpieczną, jak to tylko możliwe?

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.