Najlepszy portfel na smartfona

3 525

Mobilny gigant technologiczny wypuścił właśnie najnowszy portfel kryptowalutowy. SafeWallet wydany przez CheetahMobile jest już dostępny w sklepie Google Play i niedługo będzie również dostępny w App Store.

Twórca gry Piano Tiles 2 czy aplikacji Clean Master właśnie uruchomił wielowalutowy portfel. Aktualnie można na nim przechowywać Bitcoina oraz Ethereum.  Niedługo aplikacja ma wspierać kolejne kryptowaluty. Sam portfel oferuje trójwarstwowy system zabezpieczeń oraz intuicyjny interfejs. Jedną z unikalnych cech aplikacji ma być tzw. „bezpieczna klawiatura”. Będzie ona chronić użytkownika przez keyloggerami, czyli rejestrowaniem naciskanych przez użytkownika klawiszy. Dodatkowo aplikacja będzie wyświetlać informacje o wartości posiadanej kryptowaluty w czasie rzeczywistym.

Aplikacja umożliwi użytkownikom wysyłanie i odbieranie kryptowalut oraz tworzenie i zarządzanie wieloma portfelami w wielu formatach w łatwy i bezpieczny sposób” – Cheetah Mobile

CM podaje również, że aplikacja oferuje wykorzystanie algorytmu optymalizującego opłaty transakcyjne, co ma pozwolić na redukcję zarówno opłat jak i czasu potrzebnego na potwierdzenie transakcji.

Dlaczego ten wallet może być wart uwagi?

SafeWallet został stworzony przez ten sam zespół profesjonalnych developerów, który przez ostatnie 5 lat dostarczał usługi zabezpieczeń do ponad miliarda użytkowników. Stworzył on również aplikacje na platformy mobilne, które odniosły ogromny sukces jak Clean Master czy Security Master. Ponad 100 milionów użytkowników korzysta z usług dostarczanych przez Cheetah Mobile, aby zabezpieczyć się przed wirusami.

Ruch Cheetah Mobile w stronę środowiska blockchain jest znaczącym momentem dla naszej firmy. Podobnie do naszej strategii dotyczącej sztucznej inteligencji, jesteśmy zobowiązani do trzymania się najnowszych trendów. Bezpieczeństwo kapitału trzymanego na urządzeniach mobilnych jest obszarem na który wierzymy, że możemy mieć spory wpływ. – Edward Sun, SVP w Cheetah Mobile

Wartą uwagi jest również informacja podana przez news.bitcoin.com. Według serwisu, firma Cheetah Mobile zapowiada, że SafeWallet w niedalekiej przyszłości ma również wspierać tokeny ze standardu ERC20. Jest to standard Ethereum, który spełnia większość tokenów działających na tej platformie. Dodanie wsparcia dla nich w mobilnym portfelu może sprawić, że aplikacja ta będzie numerem 1. wśród mobilnych portfeli.

Komentarze