Ledger | Ważna aktualizacja bezpieczeństwa Coin Control

3 479

Producent kryptowalutowych portfeli sprzętowych Ledger zaktualizował swój pakiet oprogramowania, aby zapewnić większą prywatność i kontrolę nad transferami. Celem jest wyeliminowanie zagrożenia atakami typu dusting attack.

Ledger ochroni przed dusting attack

Dusting attack polega na wysyłaniu niewielkich ilości BTC do portfela, aby złamać prywatność użytkowników w celu przeprowadzenia dalszych ataków.

Ledger Live w wersji 2.11.1 wprowadza nową funkcję o nazwie Coin Control. Daje ona użytkownikom możliwość dostosowania ustawień transakcji w celu uwzględnienia większej prywatności lub optymalnego wykorzystania opłat.

W ogłoszeniu dodano, że funkcja działa dzięki możliwości zarządzania portfelami HD (Hierarchical Deterministic) lub wieloma różnymi adresami Bitcoin. Teraz użytkownicy mogą wybrać adresy, których chcą używać do transakcji za pomocą Coin Control, zamiast poprzedniej domyślnej metody FIFO (First-in, First-out), która automatycznie używa najstarszego adresu.

Dlaczego aktualizacja od Ledger jest tak ważna?

Ma to znaczenie, ponieważ uniemożliwia stronom trzecim śledzenie transakcji za pomocą niewielkich ilości BTC, zwanych dust (ang. kurz), które są warte mniej niż opłaty transakcyjne. Ten „pył” można wykorzystać do identyfikacji posiadacza cyfrowych monet. Te niewielkie, niewydane dane wyjściowe transakcji (UTXO) mogą się kumulować. W sierpniu 2019 r. przeprowadzono tego rodzaju atak na użytkowników Litecoina.

Ledger stwierdził, że dzięki Coin Control użytkownicy mogą po prostu nie używać tego malutkiego UTXO, dodając:

„W związku z tym, atakujący nie mogą śledzić żadnych ruchów. Krótko mówiąc: może to zmienić zasady gry, jeśli chodzi o Twoją prywatność”.

Nie tylko Coin Control

Inne funkcje aktualizacji oprogramowania obejmują optymalizację struktury opłat sieciowych, umożliwiając użytkownikom wybór UTXO o wyższej wartości, zmniejszając w ten sposób rozmiar bajtów transakcji. Istnieje również możliwość wybrania konkretnych adresów do przelewów, jeśli zajdzie potrzeba rozdzielenia płatności.

Wśród użytkowników Ledger znaleźli się tacy, którzy oklaskiwali aktualizację z dużym entuzjazmem:

„Dzięki temu dusting attacks będą bezużyteczne. Możliwość nie uwzględniania małych nakładów, gdy opłaty są wysokie, jest świetna. Czekałem na tę funkcję. Kciuk w górę!”

Inni domagali się większej funkcjonalności, takiej jak np. dodanie TOR, czyli oprogramowania typu open source, które ułatwia anonimową komunikację. Poproszono również o dodanie personal node’ów, jako że niektórzy użytkownicy mają problemy z zaufaniem podczas korzystania z usług scentralizowanej firmy, takiej jak Ledger.

Od Redakcji

Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów, komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.

Zobacz najnowszy odcinek:

https://www.youtube.com/watch?v=2wA6QA6LesM
Komentarze