Ledger oferuje 10 bitcoinów nagrody za pomoc w identyfikacji sprawców ataków

9 160

Ledger oferuje nagrodę w bitcoinach o wartości około 350 000 USD za informacje o napastnikach stojących za serią wycieków danych.

Firma opublikowała post na blogu, w którym dokładnie opisano historię ostatnich wycieków i ataków phishingowych, które w ostatnich miesiącach naraziły na szwank dane osobowe setek tysięcy jej klientów.

Problemy zaczęły się latem ubiegłego roku od naruszenia bezpieczeństwa bazy danych handlu elektronicznego i marketingu Ledgera. Ostatni incydent miał miejsce w grudniu, kiedy Ledger został poinformowany przez Shopify, że „nieuczciwy członek” zespołu wsparcia giganta handlu elektronicznego pozyskał zapisy transakcji klientów dotyczące Ledgera i innych firm.

10 bitcoinów nagrody

W odpowiedzi na powyższe, Ledger podjął szereg kroków. Firma utworzyła portfel zasobny w 10 BTC, które zdobędzie ten, kto dostarczy informacje prowadzące do identyfikacji, aresztowania i skutecznego ścigania cyberprzestępców. Firma ma również nadzieję, że uda się przekonać inne osoby z branży kryptowalut do udziału w tej inicjatywie.

Ledger zatrudnił prywatnych detektywów i wprowadza zmiany w sposobie obsługi informacji. Obejmują one wprowadzenie nowego rozwiązania technicznego, które utoruje drogę do ubezpieczenia funduszy dla klientów indywidualnych.

„Wszyscy jesteśmy tutaj z tego samego powodu: od dawna wierzymy w wartość i przyszłość kryptowalut i aktywów cyfrowych” – powiedzieli przedstawiciele Ledger w oświadczeniu, dodając:

„[…] otrzymaliśmy wiele ważnych lekcji i będziemy nadal ciężko pracować, aby zapewnić, że Twoje zaufanie jest do nas dobrze ulokowane. Jesteśmy upokorzeni. W rezultacie stajemy się silniejsi i bardziej odporni ”.

Może Cię zainteresować:

Komentarze