HODLER Pro – polski smartfon blockchain z rozbudowanym portfelem kryptowalutowym

2 254
W czerwcu 2018 roku zakończyła się zbiórka funduszy przeznaczonych na budowę portfela z własnym systemem operacyjnym a już w lutym 2019 roku ukazał się w sprzedaży gotowy produkt – HODLER Pro. Został zaprojektowany i przygotowany przez polski zespół programistów pracujących pod szyldem estońskiej firmy HODLER.TECH. Firma zdobyła uznanie społeczności forum.bitcoin.pl gdzie prowadzi aktywną dyskusję na temat rozwiązań użytych w swojej darmowej aplikacji HODLER Open Source Multi-Asset Wallet.

Opis najnowszego produktu firmy HODLER.TECH

Smartfon blockchain polskiego zespołu programistów służący do bezpiecznego przechowywania i przesyłania wielu kryptowalut – HODLER Pro, jest dostępny w sprzedaży od końca lutego 2019 r. Portfel łączy w sobie zalety istniejących do tej pory innych portfeli sprzętowych z możliwościami popularnych aplikacji do przechowywania różnych kryptowalut i tokenów.

Kompletne rozwiązanie bazuje na:

 • platformie sprzętowej Samsung J3,
 • systemie operacyjnym HODLER OS
 • aplikacji portfela HODLER Open Source Multi-Asset Wallet.

Zalety wspólne z portfelami sprzętowymi:

– W pełni transparentny i otwarty system operacyjny w którym pracuje aplikacja portfela. Sprawia to, że każdy aspekt bezpieczeństwa portfela może być w pełni zweryfikowany i nie wymaga zaufania do firmy go tworzącej. Kod źródłowy jest udostępniany wraz z urządzeniem.

– Separacja portfela od innych aplikacji używanych na co dzień na smartfonie – pozwala zachować izolację środowiska, co bardzo sprzyja bezpieczeństwu.

– Automatyczny i ciągły tryb offline urządzenia. Połączenie z siecią aktywowane jest wyłącznie w momencie użycia portfela.

Unikalne cechy HODLER Pro

– Nie wymaga połączenia z komputerem lub innym smartfonem w celu dokonania transakcji. Umożliwia proste dokonanie płatności w sklepie, czy mobilne posłużenie się kryptowalutami w każdym miejscu, przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

– Prostsza obsługa urządzenia, które z punktu widzenia użytkownika wygląda tak jak aplikacje portfela których używał do tej pory.

– Brak podatności na tzw. “atak na schowek”, czyli technikę ataku polegającą na podmianie adresu odbiorcy płatności podczas jego kopiowania – co stanowi duże zagrożenie dla środków.

Obecnie HODLER Pro obsługuje następujące kryptowaluty:

Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), DASH, Digibyte (DGB), RavenCoin (RVN), Bitcoin SV (BSV), Ethereum (ETH), NANO oraz wszystkie tokeny ERC 20 (ponad 1500 rożnych kryptowalut opartych na łańcuchu Ethereum).

Funkcjonalności:

 • Obsługa wszystkich formatów adresów dostępnych w Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin – Segwit, Legacy, Compatible
 • Portfel HD – wystarczy zachować jeden backup, składający się z 24 słów, by zabezpieczyć obecne i wygenerowane w przyszłości adresy, na których przechowywane są środki
  Importowanie i eksportowanie kluczy prywatnych
 • HODLER Secure Backup – autorski system domyślnie szyfrowanych kopii zapasowych
 • Automatyczne wyszukiwanie i dodawanie tokenów na adresach ETH
 • Przyjmowanie każdej kolejnej transakcji przychodzącej na zupełnie nowy adres – poprawia to prywatność transakcji
 • Obsługa wielu profili i szybkiego przełączania się między nimi – użytkownik może mieć wiele niezależnych od siebie portfeli w jednym urządzeniu
 • Tryb Auto-Offline – nieużywane urządzenie automatycznie przełącza się w tryb offline poprawiając w ten sposób bezpieczeństwo środków
 • Obsługa wielu walut FIAToraz kilka wersji językowych programu – w tym wersja polska

Przetestuj aplikację za darmo

HODLER Pro to rozwiązanie korzystające z aplikacji HODLER Open Source Multi-Asset Wallet. Przed zakupem istnieje możliwość zapoznania się z obsługą programu w wersji na systemy operacyjne:

Android – https://play.google.com/store/apps/details?id=tech.hodler.core
Windows – https://github.com/HODLERTECH/HODLER-Open-Source-Multi-Asset-Wallet/releases/

Aplikacja na systemy Android i urządzenie HODLER Pro różnią się od siebie kwestiami bezpieczeństwa. HODLER Pro bazuje na własnym systemie operacyjnym, co sprawia że eliminowane są zagrożenia związane z działaniem wirusów i malware. Aplikacja w izolowanym środowisku jest dużo lepszym wyborem do bezpiecznego przechowywania dużych ilości kryptowalut. Tryb Auto-Offline zaimplementowany w HODLER Pro pozwala na całkowite odcięcie nieużywanego portfela od zagrożeń związanych z atakami hakerów czy wirusów. Dzięki ograniczeniu do minimum zużycia energii, smartfon blockchain firmy HODLER.TECH może być gotowy do pracy przez nawet 2 tygodnie, bez ładowania baterii.

W chwili obecnej istnieją 2 możliwości nabycia HODLER Pro:

Zakup kompletnego rozwiązania składającego się z smartfona Samsung J3 z zainstalowanym systemem HODLER OS i aplikacją portfela. Zwykła cena za to kompletne rozwiązanie z dostępem do aktualizacji i nowych funkcji będzie wynosiła 359USD. Przez kilka pierwszych miesięcy HODLER Pro będzie można nabyć w dużo niższej cenie – 199USD.
Zakup oprogramowania umożliwiającego samodzielną instalację systemu operacyjnego oraz aplikacji portfela na własnym smartfonie Samsung J3 w zwykłej cenie 69USD, a promocyjnej przez kilka pierwszych miesięcy – 49USD

Strona internetowa projektu HODLER Pro: https://hodler.tech/pro

Strona internetowa darmowej aplikacji HODLER Open Source Multi-Asset Wallet: https://hodler.tech

Co dalej?

W przyszłości HODLER Pro ma stać się platformą łączącą wiele różnych usług i zapewniającą im najwyższy poziom bezpieczeństwa. W przygotowaniu są m.in. następujące integracje:

 • Procesory płatności, giełdy i kantory – umożliwiające szybką i bezpieczną wymianę między kryptowalutami lub na waluty FIAT, wraz z możliwością ich przesyłania na konta bankowe a nawet dokonywania wypłat w bankomacie, bitomacie i face-to-face przy współpracy z najpopularniejszym polskim kantorem https://flyingatom.com/
 • Giełdy zdecentralizowane (DEX), które dzięki zapewnianiu najwyższego poziomu prywatności i anonimowości stają się na świecie coraz bardziej popularnym rozwiązaniem
 • Platformy blockchain oferujące różne usługi związane z kryptowalutami, m.in. pożyczki pod zastaw kryptowalut, zakupy mocy obliczeniowej

Powyższe integracje mają za zadanie zwiększenie kontroli użytkownika nad środkami które posiada. Wszystkimi swoimi kryptowalutami i kontami będzie mógł on zarządzać z jednego bezpiecznego miejsca. Nie ma konieczności długotrwałego przechowywania środków na różnych zamkniętych i uznanych za ryzykowne miejscach, takich jak np. giełdy kryptowalutowe. Handel i wymiana prowadzone bezpośrednio z portfela mają zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa i komfortowe, zautomatyzowane wykonywanie operacji kryptowalutowych, które dziś wymagają wiele czasu.

Co sądzicie o portfelu z własnym systemem operacyjny HODLER Pro? Czy uważacie, że przyjmie się ono na rynku zdominowanym przez portfele sprzętowe? Zapraszamy do dyskusji.

Komentarze