Popularny polityk podejrzany o kradzież kryptowalut o wartości 757 tys. dolarów

Nigeryjski polityk został aresztowany za rzekomy udział w akcji przestępczej, w której łupem padły kryptowaluty o wartości 757 tys. dolarów.

Władze Nigerii zatrzymały ambasadora Wilfreda Bonse, znanego nigeryjskiego polityka, pod zarzutem kradzieży i prania brudnych pieniędzy w związku z naruszeniem bezpieczeństwa w Patricia Technologies Ltd., firmie zajmującej się handlem kryptowalutami.

Kradzież kryptowalut na szeroką skalę

W tym miejscu naszym Czytelnikom należy się wyjaśnienie, że w maju br. Patricia doświadczyła poważnego naruszenia bezpieczeństwa, co doprowadziło do znacznych strat w depozytach klientów. Hakerzy wykorzystali polityków do prania środków skradzionych Patricii. Śledztwo w tej sprawie prowadziło Centrum ds. Walki z Cyberprzestępczością Policji Nigerii.

Informacje na ten temat przekazał Olumuyiwa Adejobi, rzecznik prasowy nigeryjskiej policji. – Sprawa dotyczy spisku przestępczego, nieuprawnionej modyfikacji systemów komputerowych, sieci i danych oraz nielegalnego przekierowania funduszy – powiedział. Jednocześnie ujawnił, że Bonse jest oskarżony o przekazanie 50 milionów nair (około 62 368 dolarów) z łącznej kwoty 607 milionów nair (około 757 151 dolarów), które zostały nielegalnie przesłane z systemu Patricia Technologies na jego konto za pośrednictwem portfela kryptowalut.

To nie wszystkie utracone pieniądze, ale odzyskanie tej kwoty bardzo by uspokoiło użytkowników Patricii – przyznał dyrektor generalny Patricia Technologies, Hanu Fejiro Abgodjepo. – (Aresztowanie Bonse pod zarzutem, jakim jest kradzież kryptowalut – przyp. red.) to duża ulga. W końcu zostaliśmy usprawiedliwieni, ponieważ wiele osób nie wierzyło nam, że w pierwszej kolejności zhakowano naszą platformę. Jednak dzięki pracowitości nigeryjskiej policji i niezachwianemu zaangażowaniu moich kolegów mamy nadzieję, że nasi klienci mają teraz więcej powodów, aby nadal nam ufać. Mroczne dni już minęły – dodał.

Zobacz też: Justin Sun powraca. Tym razem – niestety – jako ofiara hakerów

Niedoszły gubernator

W tym miejscu należy wyjaśnić, że w 2023 r. Bonse był kandydatem na stanowisko gubernatora w stanie Cross River. Ostatecznie jednak wycofał się z wyborczego wyścigu i poprosił swoją partię polityczną PDP o zwrot 21 milionów jenów (29 956 dolarów), które przeznaczył na zakup formularza gubernatorskiego.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx