Polska w czołówce Europy pod względem liczby Bitomatów

Kryptowaluty w ostatnich latach są coraz popularniejszą formą inwestycji, co pozytywnie wpłynęło na rozwój rynku bitomatów tak na świecie, jak i w Polsce. Dzięki temu wykonywanie transakcji za ich pomocą staje się z dnia na dzień coraz prostsze i wygodniejsze. Platforma edukacyjna Crypto Head opublikowała ranking, z którego wynika, że Polska znajduje się w TOP 10 krajów, które posiadają największą ilość bankomatów kryptowalutowych.

Co to jest bitomat?

Bitomat to urządzenie pozwalające na zakup i sprzedaż kryptowalut przy pomocy gotówki lub karty kredytowej/debetowej. W zależności od modelu urządzenia można kupić większą lub mniejszą ilość rodzajów kryptowalut takich jak np. najpopularniejsze z nich, Bitcoin lub Dogecoin i wiele innych. Maszyna ta umożliwia również przesłanie zakupionych coinów na swój portfel, pozwalając przy tym swojemu użytkownikowi zachować anonimowość.

Polska zajęła 7 miejsce w rankingu

Największa ilość bitomatów znajduje się w Stanach Zjednoczonych, które mogą pochwalić się posiadaniem 17 436 sztuk tych urządzeń (stan na 2021 rok). Jest to niewątpliwie kraj, który pod względem ilości posiadanych maszyn przebija ponad 7-krotnie wszystkie pozostałe kraje w zestawieniu razem wzięte!

Pozostałe państwa mogą się pochwalić o wiele mniejszą ilości bitomatów. Druga w zestawieniu Kanada posiada ich 1464, trzecie miejsce zajmuje Wielka Brytania z już tylko 200 sztukami tych urządzeń. TOP 10 zamykają Czechy z ilością 68.

Polska zajęła 7 pozycję z ilością 112 bitomatów. Do Kanady, która to szczyci się tym, że uruchomiła pierwszy bitomat w historii, brakuje nam 1352 sztuk, nie wspominając o rynku Stanów Zjednoczonych, do którego reszta krajów nie ma startu.

Taki stan rzeczy potwierdza tylko fakt, że rynek kryptowalut jest nadal młody i najlepsze lata są przed nim, a Polskie firmy mają okazję do zdobycia i utrzymania dobrej pozycji na nowym, sprawnie rozwijającym się rynku.

Stały rozwój

Jak widać, Polska znajduje się w czołówce światowej i konsekwentnie zwiększa się ilość dostępnych w kraju bitomatów. W ostatnim czasie kantor FlyingAtom postawił kolejne urządzenie w Krakowie. Urządzenie do wymiany BTC stanęło w Galerii Czyżyny przy ul. Mieczysława Medweckiego 2.

Według zestawienia Coinatmradar firma FlyingAtom jest aktualnie 8 największym operatorem Bitomatów w Europie.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze