Polityk Partii Demokratycznej wykorzystywał swoją pozycję i wpływy do handlu kryptowalutami?

Polityka daje władzę i ogromne możliwości. Dla wielu jest to kusząca opcja. Jednak nieumiejętnie realizowana może doprowadzić do zguby. Właśnie boleśnie przekonał się o tym jeden z prominentnych działaczy Partii Demokratycznej w Korei Południowej. Kim Nam-kuk ma kilka poważnych zarzutów, związanych z jego działalnością na rynku kryptowalut. Możliwe, że polityk wykorzystywał swoją pozycję oraz poufne informacje do planowania strategii handlowej.

Polityk z poważnymi zarzutami

Świat polityki daje wiele możliwości, ale nieumiejętne korzystanie z nich może stać się przyczyną ogromnych kłopotów. Właśnie boleśnie przekonał się znany prawnik i polityk z Południowej Korei. Kim Nam-kuk, były już polityk południowokoreańskiej Partii Demokratycznej, ma na swoim koncie kilka poważnych zarzutów. Kontrowersje wzbudziły między innymi inwestycje polityka związane z kryptowalutą Wemix. W zeszłym tygodniu media ujawnił, że Nam-kuk posiadał tokeny Wemix o wartości 6 miliardów wonów (4,4 mln USD). Polityk miał się wycofać z rynku w marcu ubiegłego roku. Miało to miejsce tuż przed wejściem w życie przepisów, zgodnie z którymi dane osobowe kupującego i sprzedającego są ujawniane, gdy wartość transakcji przekroczy 1 mln wonów. Ponadto analiza oświadczeń majątkowych Nam-kuka wykazała, że nie przyznał się do posiadania kryptowalut. Krytycznie oceniono również fakt, że polityk handlował kryptowalutami w trakcie posiedzeń komisji Zgromadzenia Narodowego. Nam-kuk współtworzył również ustawę, celem której było opóźnienie wprowadzenia podatku od dochodów z handlu kryptowalutami.

Zobacz też: Kryptowalutowy pożyczkodawca zamyka dwa oddziały w Wielkiej Brytanii. Kolejne zamknięcia w Europie niebawem. Co jest powodem?

Konsekwencje afery

Kim Nam-kuk nie czuje się winny i odpiera ataki. W swoich oficjalnych wypowiedziach oraz w mediach społecznościowych twierdzi, że cała sprawa ma charakter polityczny, a ataki na niego są nieuczciwe i mają zaszkodzi Partii Demokratycznej przed przyszłorocznymi wyborami. Pomimo odpierania zarzutów polityk poinformował na swoim profilu na Facebooku, że rezygnuje z członkostwa w Partii Demokratycznej. W swoim oświadczeniu napisał: Dzisiaj tymczasowo opuszczę Partię Demokratyczną, którą kocham, ponieważ doszedłem do wniosku, że nie należy zrzucać ciężaru na partię i jej członków. Nam-kuk zadeklarował również, że jest otwarty na współpracę, by wyjaśnić całe zamieszanie. Ponadto obiecał, że sprzeda wszystkie swoje aktywa kryptograficzne i upubliczni wszelkie dane na ten temat.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze