PILNE: Coinbase buduje swój własny blockchain! Okazja inwestycyjna na miarę Binance Smart Chain?

W Web 3.0 jak kamień z nieba spadła dzisiaj informacja o tym, że Coinbase, druga największa giełda kryptowalut pod względem wolumentu handlu i kapitalizacji, buduje swój własny rollup drugiej warstwy o nazwie „Base”. Wcześniejsze zajawki pokazywały użytkownikom tajemniczą niebieską kulkę oraz datę 23/02/2023. Teraz już wiemy czego dotyczył ów skrzętnie skrywany sekret.

https://twitter.com/coinbase/status/1628760201254903809?s=20

Coinbase decyduje się na Layer 2

Rollup Base zostanie zbudowany na infrastrukturze OP Stack łańcucha Optimism i będzie działał jako publiczny L2 (blockchain drugiej warstwy – przyp. red.). Wcześniej Coinbase rozważało uruchomienie L1, podobnego do Binance Smart Chain należącego do największej giełdy kryptowalutowej na świecie Binance, ale ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu z powodu obaw o odseparowanie swojego łańcucha od reszty ekonomii kryptowalutowej. Zamiast tego zdecydowano się tworzyć na OP Stack, który deweloperzy i decydenci Coinbase uważają za rozwiązanie przełomowe.

https://twitter.com/optimismFND/status/1628762307567185927?s=20

Coinbase ogłasza, że jej nowy blockchain ma być bezpieczny, tani, przyjazny dla deweloperów i przeciętnego Kowalskiego, i każdy będzie mógł na nim zbudować dApps (aplikacje zdecentralizowane – przyp. red.)

Naszym celem jest sprawić, aby Base został „kolejnym internetem” i przyciągnął ponad miliard użytkowników do ekosystemu krypto. – twierdzi firma

Tuż po uruchomieniu łańcucha Coinbase będzie jedynym sekwencerem dla łańcucha, z Base skategoryzowanym jako kategoria „Stage 0” rollupów, zgodnie z taksonomią Vitalika Buterina, twórcy Ethereum. Kolejne ewolucje projektu to przejście do „Stage 1 z ograniczeniami” do końca 2023 r. oraz „Stage 2 bez ograniczeń” przed końcem 2023 r.

Zobacz też: Polygon (MATIC) zwalnia 20% pracowników. Nadchodzą chude lata?

Optymistyczne korzyści dla optymistycznych inwestorów

Inwestujących w Optimism może zainteresować fakt, że nawiązano współpracę z Coinbase, która to firma zostanie teraz drugim głównym budowniczym na infrastrukturze OP Stack. Ta współpraca przyniesie korzyści dla Optimism, a część opłat transakcyjnych z łańcucha Base zostanie przeznaczona na finansowanie „dóbr publicznych” na tej sieci. Giełda zobowiązała się również do uruchomienia na Base funduszu ds. wsparcia ekosystemu.

Warte omówienia jest również wizja Coinbase dla Base i jego roli w ofercie dotychczasowych produktów. Firma uważa, że ​​Base jest naturalnym rozszerzeniem ich linii produktów i bezpośrednią integracją ze światem Web3. Wierzą, że Base i protokoły zbudowane na jego bazie, w tym aplikacje zdecentralizowane opracowane przez Coinbase, będą korzystne zarówno dla ich wyników finansowych, jak i dla szerszej społeczności kryptowalutowej.

Dodatkowo giełda ma na celu zapewnienie prostego i przyjaznego użytkownikowi doświadczenia w interakcji z Web3 i zapewnienia nowym dAppsom potencjalnie 110 milionów zweryfikowanych już użytkowników Coinbase jako nowych klientów.

Ale to nie koniec.

Zobacz też: Państwo prześladuje uczciwe firmy które informowały o nadużyciach na rynku? Kraken, Coinbase, Custodia Bank oskarżają

Wen token? Wen airdrop?

Coinbase zaoferowało wszystkim obserwującym wymintowanie pamiątkowego tokena NFT o nazwie „Base, Introduced” na platformie @OurZora. Ma on na celu wspólną celebrację ogłoszenia przez firmę nowego produktu i ograniczony jest do jednej sztuki na adres. Token można pozyskać do północy w niedzielę 26/02/2023 czasu amerykańskiego wschodniego (prawdopodobnie do ok. 6 rano w poniedziałek czasu polskiego – przyp. red.).

Przy okazji warto zadać sobie pytanie, czy nowy projekt będzie miał swój token? Giełda ucina plotki i kategorycznie oznajmia, że nie, nie ma aktualnie takich planów. Nie oznacza to jednak, że w przyszłości nie ulegnie to zmianie. Projekty często początkowo dementują takie plotki tylko po to, aby później zmienić zdanie i wynagrodzić osoby które śledziły projekt od początku.

Obwieszczenie Coinbase zostało też bardzo cieple przyjęte przez różnej maści cyberprzestępców i oszustów, którzy zalęgli się w komentarzach dotyczących wątku. Przestrzega przed nimi znany detektyw on-chain, ZachXBT. Zwróćcie też uwagę na fakt, że token BASE jeszcze nie istnieje, ale z pewnością pojawią się tokeny podszywające się pod niego lub tokeny niezwiązane kompletnie z projektem.

Zobacz też: „Bóg wybacza, ZachXBT- nigdy”. FBI schwytało ważnego oszusta i odzyskało kryptowaluty

Może Cię zainteresować:

Komentarze