PILNE: Bitcoin przebija 92000 USD, BlackRock „wchodzi” w kolejne kryptowaluty! Rozpoczną potężny altsezon?

Cena Bitcoina prze jak lokomotywa, tymczasem największy na świecie gigant inwestycyjny BlackRock ogłosił właśnie rozszerzenie swojego tokenizowanego funduszu o nazwie BlackRock USD Institutional Digital Liquidity Fund (BUIDL), który prowadzi we współpracy z firmą Securitize, o nowe klasy aktywów na kolejnych blockchainach. Początkowo uruchomiony w marcu 2024 r. na sieci Ethereum, fundusz BUIDL dostępny teraz będzie również na platformach Aptos, Arbitrum, Avalanche, OP Mainnet Optimism oraz Polygon. Co to oznacza dla przeciętnego krypto-Kowalskiego z Polski? Tam, gdzie wchodzi BlackRock, strumieniami płynie kapitał z Wall Street.

Kurs Bitcoina, fot. Coingecko

BlackRock legitymizuje kolejne kryptowaluty

Jak czytamy w specjalnej notatce prasowej, „Rozszerzenie dostępności funduszu BUIDL na nowe ekosystemy to krok milowy w rozwoju całego rynku tokenizacji aktywów rzeczywistych (Real World Assets – RWA).” Nowe blockchainy zdaniem analityków umożliwiają ekosystemom finansowym i aplikacjom natywną integrację z BUIDL, co pozwala na uzyskiwanie dochodów on-chain, przeprowadzanie transferów P2P (peer-to-peer) w czasie rzeczywistym oraz elastyczne zarządzanie aktywami w formie tokenów. Inwestorzy BUIDL „mogą teraz cieszyć się możliwością dostępu do szerokiej gamy rozwiązań finansowych dostępnych na różnych blockchainach, co otwiera drzwi do dynamicznie rozwijającego się świata finansów cyfrowych.”

Carlos Domingo, CEO i współzałożyciel Securitize, podkreśla jak fundamentalne jest znaczenie nowego ruchu spółki: „Chcieliśmy stworzyć ekosystem, który jest zaprojektowany z myślą o korzyściach płynących z tokenizacji. Tokenizacja aktywów rzeczywistych rozwija się w szybkim tempie i jesteśmy podekscytowani możliwością dodania nowych blockchainów do ekosystemu BUIDL. Wraz z tą zmianą możemy spodziewać się wzrostu liczby inwestorów, którzy będą korzystać z technologii blockchain, aby zwiększyć efektywność zarządzania aktywami.”

Siedziba BlackRock w Nowym Jorku, USA
Siedziba BlackRock w Nowym Jorku, USA

Analitycy funduszu uzasadniają swój wybór

Dlaczego wybrano akurat takie, a nie inne blockchainy? Każdy z nich zdaniem zarządzających funduszem oferuje specyficzne dla uczestników rynku korzyści, takie jak szybkość transakcji, niskie opłaty czy możliwość personalizacji, które przyciągają zróżnicowane grupy inwestorów i instytucji finansowych. Dla przykładu, Aptos, jako blockchain nowej generacji jest znany ze swojej innowacyjnej technologii i zwiększonego bezpieczeństwa użytkowników, natomiast Polygon PoS charakteryzuje się stabilnością oraz przyjaznym środowiskiem dla deweloperów.

Rozszerzenie funduszu BUIDL na różne blockchainy otwiera zdaniem analityków „nowe perspektywy nie tylko dla tradycyjnych inwestorów, ale także dla zdecentralizowanych organizacji autonomicznych (DAO) i innych firm związanych z aktywami cyfrowymi. Dzięki temu rozwiązaniu deweloperzy mogą budować na bazie funduszu BUIDL w wybranym przez siebie ekosystemie, co stwarza nowe możliwości finansowe i technologiczne. Inwestorzy uzyskują elastyczność i łatwość dostępu do nowoczesnych rozwiązań finansowych, a fundusz BUIDL staje się narzędziem dla osób i organizacji, które chcą rozwijać swoje portfele na bazie nowoczesnych technologii blockchain.

Jeżeli eksperci BlackRock upatrzą sobie w powyższych ekosystemach konkretne kryptowaluty, powinniśmy zobaczyć prędzej czy później ich potężną aprecjację.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.