Pierwszy projekt warstwy 2 na Solanie podbija serca wielorybów
Artykuł zawiera treści sponsorowane.
Rozwiązania warstwy 2 przyciągnęły uwagę traderów już w zeszłym roku, kiedy to głośno mówiono o Pepe Unchained – pierwszym memecoinie z własnym blockchainem warstwy 2 na Ethereum.
Wygląda na to, że Solana pozazdrościła konkurentowi i choć z pewnym opóźnieniem, to również wchodzi z przytupem w ten segment. Do walki na arenie Layer 2 wystawia bowiem własny token Solaxy. Przedsprzedaż trwa zaledwie od 3 tygodni, a pierwsze memecoinowe rozwiązanie warstwy 2 na Solanie, już zgarnęło 7,75 miliona dolarów.
Nie bez znaczenia była tu transakcja na kwotę 158 tysięcy dolarów, której dokonano w sylwestra. Dowodzi to, że wieloryby dostrzegły już wartość tego innowacyjnego projektu i są gotowe zainwestować w jego viralowy potencjał, a przede wszystkim znaczną wartość użytkową.
Dołącz już dziś do przedsprzedaży SOLAXY
Token $SOLX jest obecnie dostępny w przedsprzedaży w cenie 0,001588 USD. Uczciwie powiemy jednak, że cena lada moment skoczy do 0,00159 USD. Jest to zatem dobry moment, by zrobić wielorybi skok na ten innowacyjny projekt, tym bardziej że po wejściu na znane giełdy token jeszcze bardziej zyska na wartości.
Oprócz ustalonych w harmonogramie podwyżek ceny twórcy Solaxy przewidzieli jeszcze program stakingowy, który ma – podobnie jak początkowa niska cena – skusić inwestorów do zakupu na wczesnym etapie. Teraz, rzecz jasna, stopa zwrotu jest najwyższa w historii.
Jeśli wierzyć liczbom, na ten moment stakowanych jest już 2,4 miliarda tokenów $SOLX przy APY równej aż 468%. Z czasem stawka ta ulegnie obniżeniu, w miarę jak więcej użytkowników dołoży swoje tokeny do puli stakingowej. Jak widać, tu również liczy się czas.
Solaxy: czarny koń w memecoinowej stajni na Solanie
Nie od dziś wiadomo, że z uwagi na wysoką zmienność memecoiny stanowią najbardziej dynamiczny sektor świata kryptowalut. W ciągu ostatniej doby segment ten odnotował wzrost o 9%, czyli trzykrotnie więcej niż pozostałe sektory tego rynku.
Jeśli weźmiemy pod lupę wyłącznie memecoiny na Solanie, zobaczymy, że w ciągu ostatnich 24 godzin segment ten zalicza zwyżkę o całe 14,3%, osiągając kapitalizację rzędu 21,3 miliarda dolarów. Stanowi to spory kawałek tortu, zważywszy na to, że kapitalizacja całego rynku memecoinów kształtuje się obecnie w granicach 117 miliardów.
Rruch on-chain w segmencie memecoinów, w szczególności tych na Solanie, konsekwentnie rośnie. Inwestorzy, którzy postawili na Solaxy już na etapie presale, za jakiś czas będą sobie gratulować. Protokół ten ma bowiem potencjał, by rozładować tłok na Solanie dzięki przełomowej technologii warstwy 2.
Po pierwsze, Solaxy zmniejsza obciążenie danymi warstwy 1 Solany, przekierowując przetwarzanie transakcji na warstwę 2, która obsługuje takie transakcje w pakietach, po czym odsyła z powrotem do warstwy pierwszej w celu rozliczenia. W ten sposób Solaxy ma szansę zwiększyć skalowalność Solany, bez obniżania wydajności czy integralności całego blockchaina.
Drugim wyróżnikiem Solaxy jest możliwość stworzenia szybkiego pomostu między Solaną a Ethereum, dzięki czemu udałoby się połączyć płynność i bezpieczeństwo Ethereum z prędkością i oszczędnością Solany.
Podwójna kompatybilność $SOLX tworzy ecosystem zoptymalizowany pod kątem płynnej obsługi zdecentralizowanych finansów (DeFi) i sprawnego obrotu memecoinami. I może się okazać, że właśnie ta funkcja wzbudzi największe zainteresowanie inwestorów detalicznych i instytucjonalnych, kiedy projekt w końcu ruszy.
Warto przy okazji wspomnieć, że nie jest to jedyny powód do radości dla Solany. Sporo się bowiem mówi o możliwości zatwierdzenia ETF-ów na Solanie i to już niebawem. Mogłoby się wówczas okazać, że ten blockchain doczekał się wreszcie swoich 5 minut, a może i całego roku.
Solana dołącza do wyścigu warstwy 2
Przypomnimy, że wiele innych blockchainów oferuje rozwiązania warstwy 2. Rozwiązania takie jak Arbitrum i Optimism poprawiają skalowalność Ethereum, umożliwiając szybsze i tańsze transakcje, co łagodzi problemy związane z przeciążeniem sieci.
Z kolei Polygon, często nazywany internetem blockchainów Ethereum, rozwiązuje problemy skalowalności Ethereum, oferując szybsze i tańsze transakcje. Ostatnie aktualizacje, takie jak zkEVM, znacznie zwiększyły jego wydajność. Te projekty pokazują, że rozwiązania warstwy 2 stają się kluczowym elementem strategii wielu blockchainów, aby poprawić ich wydajność i skalowalność.
Solaxy jest pierwszym projektem warstwy 2 na Solanie. Został on stworzony w odpowiedzi na problemy związane z przeciążeniem sieci. Dodatkowo nieudanymi transakcjami oraz ograniczoną skalowalnością, które dotykają również tę wysoko wydajną platformę blockchainową
Wśród głównych funkcji projektu należy wymienić:
- Przetwarzanie transakcji poza główną siecią: Solaxy przenosi transakcje do warstwy 2, co ma na celu zmniejszenie obciążenia głównej sieci Solany. Dzięki temu zwiększa się jej efektywność i szybkość działania.
- Zbieranie funduszy: Projekt do chwili obecnej zebrał ponad 7,75 miliona dolarów w przedsprzedaży.
- Innowacyjne podejście: Solaxy obiecuje rozwiązania, które mogą stać się wzorem dla innych projektów blockchainowych borykających się z podobnymi problemami skalowalności.
Widać zatem, że Solaxy już na starcie ma sporą przewagę i szereg wyróżników, które przyciągają inwestorów i zachęcają nawet wieloryby do pokaźnych transakcji. Najbliższe tygodnie pokażą, czy zainteresowanie się utrzyma i czy twórcy rozwiązania mają w zanadrzu coś jeszcze, by projekt nie wytracił nabranego dotąd rozpędu..
Ale bzdury trzeba pisać na użyczenie płacących xD