Peter Brandt: Bitcoin zdominuje łańcuch pokarmowy rynków’. Cena BTC wystrzeli z formacji flagi?

Znany inwestor i trader Peter Brandt dołączył ostatnio do stanowiska Hugh’a Hendry’ego z Eclectica Macro i wskazał na sporą premię za ryzyko jaką oferuje Bitcoin. W jego ocenie król kryptowalut będzie górował nad wszystkimi klasami aktywów w perspektywie długoterminowej. Brandt zyskał w świecie crypto popularność po tym jak w 2017 roku przewidział (lub po prostu przedstawił prognoże we własciwym miejscu i czasie) krach rynku kryptowalut w czasie, gdy spodziewali się go nieliczni. Tym razem na kilka możliwych korelacji m.in. złotem czy indeksem Nasdaq ale w jego ocenie w długim terminie korelacje te nie utrzymają się. Nie ma nawet sensu ich liczyć. Dlaczego?

Kupujących, którzy nie oglądają się na rynek będzie z czasem po prostu zbyt wiele. Brandt uważa, ze dominację Bitcoina wesprą amerykańskie organy regulacyjne zatwierdząjace fundusz giełdowy ETF. Ten będzie pomagał milionom inwestorów kupować Bitcoiny. Prawdopodobnie także w ramach popularnych w USA rachunków emerytalnych. Brandt jest kolejnym z wielu znanych inwestorów w ostatnim czasie, na których wyobraźnię zadziałał iShares Bitcoin Trust, tworzony przez funduszu BlackRock.

Koniec spadkowego trendu?

Jednocześnie Brandt jako trader powiedział, że wydarzenie akceptacji ETFu idealnie kwalifikuje się do potencjalnego 'sell the news event’. Wydarzenia takie jak zatwierdzenie przez SEC ETFu na Bitcoina mają potencjał by zachęcać wielu do kupna, zanim nastąpią. W efekcie, po wydarzeniu kupujących pozostaje jak na lekarstwo i pojawia się silna podaż, realizacja zysków. Kolejne podobne wydarzenie? Halving w 2024 roku – Brandt ostrzega, że może skutkować sporym spadkiem ceny w krótkim terminie.

Giełda dyskontuje przyszłość ze sporym wyprzedzeniem. Mimo to powiedział, że liczenie korelacji rynku akcji, gospodarki czy metali z Bitcoinem nie ma sensu. Zamiast tego należy liczyć korelację jak wszystkie te aktywa wypadają na tle BTC. Brandt, który od czasu do czasu przedstawia także analizę techniczną wskazał, że Bitcoin jest notowany w formacji flagi, po wybiciu z odwróconej formacji głowy i ramion (oRGR). Z punktu widzenia AT, Bitcoin nie znajduje się już w trendzie spadkowym.

Źródło: Peter Brandt, Twitter

Stany jednak za prywatnościa BTC?

Komisja Izby Reprezentantów USA przyjęła ustawę 'Keep Your Coins Act’. Ustawa ma chronić prawo do samodzielnego przechowywania crypto. Republikanin i Kongresmen Warren Davidson, który przepchnął ustawę zasługuje na zdecentralizowany pomnik. Powiedział, że 'Ci, którzy atakują samodzielne przechowywanie kryptowalut, sprzeciwiają się wolności jednostki. Chcą, aby ktoś, kogo kontrolują, kontrolował twoje aktywa”. Komisja postarała się, by prawo do posiadania środków na własnym portfelu było zupełnie podstawowe i naturalne. Cel? Obrona wolności jednostki. Jak mówi ustawa: 'Zakazuje się agencjom federalnym 'ograniczania korzystania z wymienialnej waluty wirtualnej w celu zakupu towarów lub usług na własny użytek oraz w innych celach’. Co więcej, od wczoraj agencje federalne nie mogą zakazywać, ograniczać ani w inny sposób uderzać w zdolność danej osoby do samodzielnego przechowywania zasobów cyfrowych. Jeśli to zrobią, prawnicy tak potraktowanego obywatela z pewnością mogą powoływać się na ustawę i walczyć o zadośćuczynienie.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze