Paul Pierce zapłaci 1,4 mln USD za promocję krypto

Paul Pierce musi zapłacić 1,4 miliona dolarów za nielegalną promocję kryptowaluty. Członek Hall of Fame promował tokeny EMAX firmy EthereumMax w swoich socialach, nie ujawniając, że mu za to zapłacono.

Paul Pierce kolejny po Kardashian

Były gracz NBA, Paul Pierce, został w piątek ukarany przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Ma zapłacić karę w wysokości 1,4 miliona dolarów za nielegalną promocję kryptowaluty EMAX.

Decyzja Komisji podobna jest do tej, którą nałożyła w zeszłym roku na celebrytkę Kim Kardashian.

Gwiazda NBA wprowadziła w błąd

SEC oskarżyła gwiazdę koszykówki o promowanie tokenów EMAX oferowanych przez firmę EthereumMax. Pierce miał prowadzić działania w mediach społecznościowych bez ujawniania, czy i ile za nie zapłacono. Oskarżenie dotyczy również „wprowadzających w błąd” oświadczeń na temat tej kryptowaluty.

Sportowiec rzekomo otrzymał 244 000 dolarów w tokenach EMAX za zachęcenie swoich obserwujących na Twitterze do zakupu aktywów cyfrowych. Sportowiec zamieścił zrzut ekranu konta inwestycyjnego, który pokazywał duży portfel z zyskami. Jak się okazuje, było ich tak naprawdę naprawdę „znacznie mniej”.

Paul Pierce idzie na współpracę z SEC

Pierce, który ani nie przyznaje się, ani nie zaprzecza oskarżeniom, zgodził się je rozstrzygnąć, płacąc ponad milionową grzywnę. To czyni go kolejną gwiazdą, która została ukarana za wskoczenie na pozornie lukratywny mod na rynku kryptowalut.

Były gracz obiecał również nie promować żadnej kryptowaluty w ciągu najbliższych 3 lat. Temu samemu ograniczeniu podlega również Kim Kardashian. Podobnie jak Pierce, została oskarżona przez SEC o nielegalne promowanie EMAX w sieciach społecznościowych i ukarana grzywną w wysokości 1,26 miliona dolarów w październiku ubiegłego roku.

„Ta sprawa jest kolejnym przypomnieniem dla celebrytów: prawo wymaga od nich ujawnienia opinii publicznej, kto i ile im płaci” za promocje – ogłosił w notatce przewodniczący SEC Gary Gensler. Gensler podejmuje ostatnio zdecydowane kroki w celu zwiększenia kontroli w sektora, zwłaszcza po upadku platformy wymiany kryptowalut FTX.

Przeczytaj także

Komentarze