Pakiet stymulacyjny w USA | Kolejne 900 mld USD zaleje rynek

Gdy BTC/USD wkracza w nowy tydzień notowań, rynek wypatruje nowych katalizatorów wzrostów. Czy jednym z największych jest kolejny pakiet stymulacyjny w kontekście pandemii koronawirusa w USA.

Trump zatwierdza pakiet stymulacyjny w wysokości 900 miliardów dolarów

Donald Trump podpisał w niedzielę wieczorem szeroko zakrojoną ustawę o pomocy w przypadku pandemii, która ma utorować Amerykanom drogę do uzyskania ulgi ekonomicznej w miarę nasilania się pandemii COVID-19 w całym kraju. W zeszłym tygodniu Trump sprzeciwił poparciu nowych postanowień, żądając zwiększenia kwoty bezpośrednich płatności dla Amerykanów z 600 do 2000 dolarów na osobę dorosłą.

„Podpisuję tę ustawę, aby przywrócić zasiłki dla bezrobotnych, zatrzymać eksmisje, zapewnić pomoc w wynajmie, dodać pieniądze na PPP, umożliwić pracownikom naszych linii lotniczych powrót do pracy, dodać znacznie więcej pieniędzy na dystrybucję szczepionek i wiele więcej”powiedział Trump w oświadczeniu w niedzielny wieczór.

Jak zareagował bitcoin?

Pierwsza reakcja Bitcoina na tweety prezydenta była pozytywna. Kryptowaluta wzrosła z 26 444 USD do 27 339 USD po jego tweecie, który brzmiał: „Dobre wieści o Covid Relief Bill”.

Pakiet stymulacyjny wywiera dodatkową presję na dolara amerykańskiego. W rezultacie powyższego, korporacje i inwestorzy indywidualni mają tendencję do wymiany swoich rezerw dolara na bezpieczne aktywa. Ostatnio wielu z nich kupiło bitcoina za dolary, wierząc, że ograniczony limit podaży kryptowaluty, wynoszący 21 milionów monet ochroni ich przed inflacją płynącą z FIAT.

„To, co dzieje się teraz – i dzieje się to szybciej, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić – polega na tym, że Bitcoin przechodzi z marginalnego ezoterycznego zasobu do głównego nurtu” powiedział Bloombergowi Matt Hougan, dyrektor inwestycyjny Bitwise Asset Management.

„Jeśli bitcoin rzeczywiście wejdzie do głównego nurtu, w tle jest tyle pieniędzy, które będą musiały wejść w rynek i okreśclić swoją pozycję, co pozostawi mnie bardzo optymistycznym na 2021 rok”.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze