Nowy raj Bitcoina – miasto Tethera. Wprowadziło rabaty za zakupy w BTC – gdzie?

Szwajcarskie miasto Lugano, położone tuż przy granicy Włochami od lat dało się poznać jako prawdziwa stolica kryptowalut. W ramach inicjatywy Lugano Plan B, miasto zdecydowało się umożliwić 10% rabaty za zakupy w BTC, w 250 sklepach. Lugano dołącza do inicjatywy mającej rozszerzać adopcję BTC oraz zachęcać do wydawania cyfrowej waluty w mieście. Wspierajac przy okazji jej gospodarkę. Za wszystkim stoi Tether, ale o tym za chwilę.

Władze miasta Lugano, na czele z jego burmistrzem wspierają inicjatywę zdecentralizowanej waluty. Bez podziałów, dla każego. Znak kapitalizmu? A może sprawa ma drugie dno – tego na ten moment nie wiemy.

Setki sklepów, kawiarni w Lugano akceptuje płatności w BTC.

Kadr przypomina nieco słynne 'The world is yours’

Kolejne marki dołączają do grona akceptujących płatności w Bitcoinie. Wyłącznie na terenie Lugano.

Tether wspiera Lugano?

Lugano’s Plan ₿ to jak czytamy – wspólna inicjatywa miasta Lugano i Tether. Oficjalnie ma na celu przyspieszenie wykorzystania technologii BTC jako podstawy do transformacji całej infrastruktury finansowej miasta. Plan zakłada skalowanie blockchain i Bitcoin w całym mieście, aby wpłynąć na wszystkie aspekty życia mieszkańców Lugano. Od małych transakcji z lokalnymi sklepikami po większe np. płacenie podatków rocznych. To blockchain posłuży jako podstawa wymiany finansowej w mieście. Tether stworzył własny raj podatkowy i przedstawia go jako enklawę wolności? Czy naprawdę cudowne intencje promocji kapitalizmu stoją za 'transformacją miasta’?

Wraz z konsorcjum partnerów, Tether tworzy pulę inwestycyjną o wartości ponad 100 milionów franków szwajcarskich. Wyłącznie dla startupów w celu opracowania technologii blockchain i BTC. A także promowania relokacji firm chcących wolności crypto. Te mają wnieść do Lugano doświadczenie biznesowe, know-how. Oraz po prostu – nowych mieszkańców czyli podatników. Fundusz inwestycyjny w wysokości 3 mln CHF zostanie przeznaczony na opracowanie narzędzi i rozwiązań, które pomogą lokalnym firmom zintegrować płatności w BTC i USDT.

Uniwersytety i Tether łączą siły?

Dokładnie to Tether Operations Limited (Tether). To firma technologiczna wspierająca blockchain, która zasila największy stablecoin tj. USDT. Wraz z Lugano w kwietniu 2023 ogłosiła kolejny etap programu Plan ₿ Summer School. Oficjalnie została założona, aby edukować w zakresie blockchain i kształtować nowe pokolenie w Lugano. Właścicieli firm, studentów, naukowców i nie tylko. Partnerskie uniwersytety to Franklin University Switzerland (FUS), Università della Svizzera Italiana (USI) oraz University of Applied Sciences and Arts of Southern Switzerland (SUPSI). Poprzedni program Tethera zgromadził 86 studentów z 29 różnych krajów, w tym z Włoch, Szwajcarii, Tajwanu, Kanady, Brazylii i Kolumbii.

„Silny nacisk na edukację jest kolejnym ważnym krokiem w kierunku powszechnego przyjęcia blockchain i długoterminowych implikacji technologii blockchain (…) Letnia Szkoła PlanB pozwoli uczestnikom pracować z wiodącymi umysłami w branży nad opracowywaniem prototypów peer to peer i pogłębianiem ich zrozumienia technologii, pomagając kształtować następne pokolenie założycieli, programistów i twórców” – powiedział Paolo Ardoino, CTO Tether. Przykrywka? Co sądzicie o inicjatywie Tethera w Szwajcarii?

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze