Nowe fale na altcoinach. Analitycy wskazują które kryptowaluty mogą namieszać w tym tygodniu

Eksperci platformy analitycznej na rynku krypto, Santiment, zaobserwowali wzrost aktywności dużych graczy, tzw. „wielorybów” na czterech kryptowalutach alternatywnych, tzw. altcoinach. Zwrócili też uwage na tokeny, gdzie coraz większa część podaży przenoszona jest z giełd na portfele indywidualne (tzw. self-custody). W obydwu przypadkach analitycy traktują ww. ruchy jako przygotowywanie się przez te kryptowaluty do potencjalnego, dalszego ruchu na północ.

Wieloryby lubią kryptowaluty, kryptowaluty lubią wieloryby

Santiment, renomowana platforma analizy danych kryptograficznych na blockchainie, wydała właśnie dwa nowe ostrzeżenia dla inwestorów i spekulantów. Wieloryby, czyli posiadacze dużej ilości aktywów cyfrowych, pojawiły się na kilku niżej wymienionych altcoinach, być może oczekując przyszłej aprecjacji tychże tokenów.

Pracownicy platformy wskazali cztery konkretne kryptowaluty:

  • $CREAM,
  • $FIS,
  • $LINA,
  • $ELF,

Platforma odnotowała wzrost liczby transakcji przekraczających 100 000 USD na każdej z wyżej wymienionych kryptowalut alternatywnych, co często wskazuje na przymiarki do większej zmienności na rynku. Takie też analitycy wydali zresztą ostrzeżenie: w tym tygodniu potencjalnie szykuj się na zmienność.

Zobacz też: Analitycy Santiment wskazują na kolejne kryptowaluty. Widzą w pięciu z nich byczy potencjał

Cenne przedmioty przechowuje się w sejfie

Kolejnym ostrzeżeniem dla inwestorów w tym tygodniu było zwrócenie uwagi przez analityków na kilka projektów na blockchainie, których tokeny masowo przenoszone są z giełd, gdzie potencjalnie mogą zostać sprzedane, na portfele indywidualne, tzw. self-custody wallets.

Mechanizm tutaj jest prosty: im więcej % aktywów cyfrowych trzymanych jest na giełdach, tym większa szansa, że ktoś planuje je sprzedać. I odwrotnie: im więcej kryptowalut przechowywanych jest w prywatnych sejfach, a takimi są portfele krypto, tym bezpieczniej czują się ich posiadacze, najwyraźniej oczekując ich aprecjacji lub nie obawiając się o potencjalną deprecjację.

Kryptowaluty, które Santiment wskazuje jako uciekające z giełd, to:

  • $SUSHI
  • $REEF
  • $ELF
  • $BICO
  • $CRV
  • $INJ

Pracownicy platformy nazwali wręcz hodlerów wyżej wymienionych monet „szczęściarzami”, ponieważ szansa, że ich alty wkrótce zyskają na wartości właśnie wzrosła.

Zastrzeżenie: Powyższe informacje mają charakter informacyjny i nie stanowią porady inwestycyjnej w rozumieniu polskiego prawa.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze