Nowe badanie pokazuje, że świat zna kryptowaluty, ale ich nie rozumie

Wszyscy znamy kryptowaluty, ale czy rzeczywiście je rozumiemy? Według najnowszego badania przeprowadzonego przez firmę software’ową ConsenSys, aż 92% ludzi na całym świecie słyszało o kryptowalutach. W badaniu przeprowadzonym na grupie 15,158 osób w 15 krajach, okazało się, że mimo dużej świadomości, zrozumienie technologii blockchain jest znacznie niższe.

Kryptowaluty powszechnie znane

Zdumiewające wyniki badania pokazują, że aż 92% respondentów słyszało o kryptowalutach. To udowadnia, że cyfrowe waluty, takie jak Bitcoin, stały się powszechnie znanym zjawiskiem. Jednakże, tylko 8% respondentów mogło z pełnym przekonaniem stwierdzić, że zna ogólną koncepcję Web3, czyli decentralizowanego internetu przyszłości.

Choć kryptowaluty i blockchain zdobyły główną świadomość, większość ludzi nie do końca rozumie, o co chodzi i musi uzupełnić swoją wiedzę na ten temat.

Niespodziewane odkrycie: rozwijające się regiony na czele

Wyniki badania pokazują, że rozwijające się regiony świata wykazują największą świadomość i zainteresowanie kryptowalutami. Nigeria, RPA i Brazylia prowadzą w tej kwestii. Z 99% respondentów z Nigerii, którzy wykazali świadomość krypto i ponad 70% prawidłowo definiujących, co to jest blockchain.

Jest to w kontraście do większej nieufności wobec kryptowalut wykazywanego przez kraje europejskie i azjatyckie jak Japonia i Korea Południowa. W Japonii i Indonezji tylko 1 na 3 respondentów twierdzi, że rozumie, czym jest kryptowaluta.

Może Cię zainteresować: Znany ekspert twierdzi, że Bitcoin niebawem potroi swoją kapitalizację

Kryptowaluty stają się ostoją wartości

W krajach takich jak Argentyna, której waluta przeszła przez znaczne dewaluacje i niestabilności w ostatnich latach, 56% respondentów wskazało na większe prawdopodobieństwo ich posiadania jako składnika wartości.

Jednak mimo że kryptowaluty i blockchain zdobyły główną świadomość, wiele osób nadal ma wiele do nauczenia o Web3, zdecentralizowanym internecie przyszłości. Tylko 24% osób jest świadomych Web3, z czego tylko 8% twierdzi, że jest z tym „bardzo zaznajomione”.

Badanie przeprowadzone przez ConsenSys ujawnia zaskakujące szczegóły na temat globalnej świadomości i zrozumienia kryptowalut. Chociaż zdecydowana większość osób na świecie jest świadoma istnienia kryptowalut, zrozumienie technologii, która je napędza, jest mniej powszechne.

Zobacz również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze