Nowa, miliardowa inwestycja na rynku bitcoina?

Carl Icahn zainwestował 1,5 miliarda dolarów w kryptowaluty?

Były kryptosceptyk Carl Icahn, założyciel Icahn Enterprises, powiedział Bloombergowi, że zamierza wejść na rynek kryptowalut w „wielkim stylu” – drażniąc rynek doniesieniami o możliwości kryptowalutowej inwestycji o wartości około 1,5 miliarda dolarów.

Icahn już „nie za stary” na kryptowaluty?

Icahn jest inwestorem i byłym doradcą w administracji Trumpa. Forbes wycenia jego wartość netto na 15,6 miliarda dolarów. W 2018 roku Icahn powiedział CNBC, że kryptowaluty są „całkowicie śmieszne” i dodał: „Może jestem dla nich za stary, ale nie tknąłbym tych rzeczy”.

W swoim wystąpieniu z 26 maja, Icahn wyjaśnił, że rozważa aktualnie dużą inwestycję. Zaznaczył, że jego wejście na rynek „nie oznaczałoby kupienia zaledwie kilku monet”:

„[…] dużo dla nas to miliard dolarów, półtora miliarda dolarów… Nie powiem dokładnie”.

Icahn dołącza do rosnącej listy innych miliarderów, którzy zmienili zdanie na temat kryptowalut w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Zapytany o kryptowaluty, którym przygląda się w sposób szczególny, miliarder nie by skłonny do zbytnich wynurzeń. Podkreślił, że:

„Wiele z wyemitowanych dzisiaj kryptowalut nie przetrwa, ale wierzymy, że kryptowaluta w takiej czy innej formie może pozostać z nami na dłużej Żeby było jasne, nigdy nie kupiliśmy żadnej kryptowaluty, aczkolwiek badamy ten temat.”

Icahn uważa, że ​​kryptowaluty, które nie służą przynajmniej jako store of value, zostaną wyparte z rynku, ponieważ „musi istnieć jakaś forma bezpieczeństwa wartości”, aby przetrwać.

A jeśli Carl Icahn już zrobił swoje zakupy?

Icahn Enterprises to amerykański konglomerat o wartości 14,5 miliardów dolarów, inwestujący w CVR, Pep Boys i Trump Entertainment Resorts.

Ryan Adams, zwolennik Ethereum i założyciel firmy kryptowalutowej Mythos Capital and Bankless, spekulował na Twitterze, że niedawne doniesienia odnośnie inwestycji Icahna w mediach może wskazywać, że w istocie miała ona już miejsce:

Jeśli Carl Icahn jeszcze nie kupił ETH i BTC o wartości miliarda dolarów, dlaczego miałby ogłosić, że zamierza kupić ETH i BTC o wartości miliarda dolarów”?

Miliarder powiedział Bloombergowi, że ​​sceptycyzm co do wartości kryptowalut jest „trochę błędny”, ponieważ kwestionuje wewnętrzną wartość dolara amerykańskiego w porównaniu z kryptowalutą, co może być store of value i zabezpieczeniem przed inflacją.

Jaka jest wartość dolara? Tak naprawdę jedyną wartością dolara jest to, że można go używać do płacenia podatków”.

Kiedy zapytano Ichana o jego przypadek użycia w przypadku kryptowalut, 85-latek zwrócił uwagę na sieć Ethereum, stwierdzając: „ ethereum […] można używać jako systemu płatności oraz jako store of value”.

„Bitcoin to dla mnie wyłacznie store of value” – dodał.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.”

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze