Niedźwiedzie, powodzenia ! Bitcoin zamyka kwiecień powyżej 29 000 USD

Niedźwiedzie, powodzenia ! Bitcoin zamyka kwiecień powyżej 29 000 USD

Koniec miesiąca na notowaniach Bitcoina przeważnie wybudza techników z letargu jeśli na wykresach niewiele się dzieje. Koniec kwietnia, kurs BTC ledwo się porusza, a cena BTC oferuje tylko kilka krótkoterminowych wskazówek na temat przyszłej trajektorii.

Mała zmienność na Bitcoinie

Zmienność na kursie BTC zmniejszyła się mocno. Bliskość 30 kwietnia nic w tym względzie nie zmieniła. A przecież w niedziele jest zamknięcie tygodniowej i miesięcznej świecy.

Kurs BTC ograniczony oporem na 32 500 USD

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazują, że kurs BTC/USD, przez cały weekend pozostawał nieco powyżej 29 000 USD.

Po niespokojnej akcji cenowej na początku tygodnia, Bitcoin powrócił do handlu bocznego, a rynki były świadkiem niesamowitego spokoju pomimo potencjalnej zmienności dzięki niższej płynności weekendowej.

W związku z tym inwestorzy mieli nadzieję, że zamknięcia świec nie spotkają żadnych niepożądanych niespodzianek.

„Nic się nie zmieniło”, podsumowała popularna trader Elizy w części niedawnej analizy wykresu trzydniowego na Twitterze.

Elizy przyglądała się potencjalnym poziomom ewentualnych wzrostów na wysokości 32 500 USD w przypadku wybicia, podczas gdy utrata kluczowej linii trendu poniżej ceny spot byłaby przyczyną „naprawdę niedźwiedziej tendencji”.

Inny trader, znany jako J, skupił się na zamknięciu miesiąca, zauważając, że BTC/USD znajduje się teraz w historycznie znaczącym punkcie w oparciu o zachowanie z całego obecnego cyklu halvingu.

„Na miesięcznym interwale widzimy, że Bitcoin wzrósł do minimów z 2021 r., co jest głównym obszarem oporu + podaży” – podsumował.

W ramach długoterminowej mapy drogowej największa kryptowaluta powinna „nieznacznie spaść w okresie maj – wrzesień/październik”, dodał J, zanim mocniej wzrośnie.

„Powodzenia niedźwiedzie”

Mając niewiele do pracy na niższych interwałach czasowych, inni również uciekli się do badania siły na wykresie tygodniowym i wyższych.

Wśród nich był analityk Moustache, który zauważył, że ważne jest utrzymywanie się wsparcia powyżej kluczowych wykładniczych średnich kroczących (EMA), takich jak te, które poprzedzały znaczny wzrost w poprzednich latach.

„Wyobraź sobie, że BTC jest niedźwiedzi, mimo że od kilku tygodni tworzy wsparcie POWYŻEJ wstęg EMA. Powodzenia niedźwiedzie” – skomentował.

W zeszłym tygodniu Mustache argumentował, że „inteligentne pieniądze” zbudowały już pozycje BTC i teraz czekają na prawdziwy wzrost.

Przy obecnej cenie spot wynoszącej 29 342 USD, Bitcoin w pewnym stopniu zniweluje wcześniejsze tygodniowe straty na świecach. Oczywiście gdyby został zamknięty bez zmian kursu w ostatniej chwili.

Żegnanie się z rynkiem niedźwiedzia na Bitcoinie jest powszechne i raczej oczekiwane już wcześniej. Rynek zweryfikuje jednak każde zdanie a wsłuchanie się w różne opinie może być pomocne w podejmowaniu własnych decyzji. Dlatego polecam jeszcze jedną 🙂

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze