Niedowiarkowie, kryjcie się! „SZALONY” wolumen Bitcoin ETF przebił 99% kryptowalut

ETFy (exchange-traded funds) oparte na Bitcoin osiągnęły imponujący wolumen handlu w ciągu pierwszych trzech dni od wprowadzenia. Zdaniem analityka ETF z Bloomberg, Jamesa Seyffarta, fundusze te przekroczyły 9,6 miliarda dolarów wolumenu. Taki wynik stawia je wyżej niż 99% rynku kryptowalut.

ETFy Bitcoin wyróżniają się na tle rynku

Eric Balchunas, inny analityk ETF z Bloomberg, zwrócił uwagę na fakt, że łączny wolumen 500 ETFów wprowadzonych na rynek w 2023 roku wyniósł tylko 450 milionów dolarów. Tymczasem, ETFy Bitcoin osiągnęły niemal 10 miliardów dolarów wolumenu w ciągu trzech dni. Grayscale, lider wśród tych funduszy, odnotował wolumen 5,1 miliarda dolarów w tym samym okresie.

„Uzyskanie wolumenu jest TRUDNE. Trudniejsze nawet niż uzyskanie przepływów, a zdecydowanie trudniejsze niż aktywa. Ponieważ wolumen musi tworzyć się naturalnie na rynku, nie można go tak naprawdę sfałszować. I to daje ETFom siłę przetrwania” – napisał Balchunas na swoim koncie X.

Balchunas podkreślił, że generowanie tak dużego wolumenu na rynku jest trudne, ale daje ETFom siłę i stabilność. W kontekście rynku kryptowalut wolumen 9,6 miliarda dolarów plasuje ETFy Bitcoin wśród 15 największych aktywów. W rzeczywistości, w porównaniu do wszystkich 9,024 aktywów krypto, te ETFy znajdują się w czołówce, zgarniając 0,13% całego rynku.

Zobacz także: Burza wokół Bitcoin ETF. Ekspert: dlaczego ktokolwiek chciałby za to płacić?

Sytuacja cenowa Bitcoina potrzebuje bodźca

Cena Bitcoina potrzebuje wsparcia inwestorów, ponieważ obecnie utknęła w okolicach 43,000 dolarów. Po spadku o 7,7% w weekend BTC przebił linię wzrostową, która dotychczas służyła jako poziom wsparcia.

Wskaźnik Siły Względnej (RSI) również spadł poniżej neutralnej linii 50.0, co sugeruje lekki pesymizm na rynku. Mimo że BTC odbił się od 50-dniowej Średniej Ruchomej Wykładniczej (EMA) na poziomie 42,069 dolarów, istnieje szansa na odbicie, jeśli przełamie barierę 44,000 dolarów.

Jednakże, jeśli 50-dniowa EMA zostanie utracona, cena Bitcoina może spaść do 40,000 dolarów. Przebicie tego poziomu mogłoby zniweczyć byczy scenariusz i doprowadzić do dalszego spadku do 38,000 dolarów.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx