„Nie chcemy tych pieniędzy”. Organizacja charytatywna zwraca 27 milionów dolarów otrzymanych od FTX

Effective Ventures, brytyjska organizacja charytatywna, podjęła decyzję o zwróceniu astronomicznej kwoty, którą otrzymała od firmy FTX należącej do Sama Bankmana-Frieda.

Brytyjska organizacja charytatywna zawarła porozumienie w sprawie zwrotu 26,8 miliona dolarów do masy upadłościowej FTX. W ten sposób podmiot zamierza potępić działania firmy zarządzanej przez Sama Bankmana-Frieda.

„Nie chcemy mieć z tymi pieniędzmi nic wspólnego”

Effective Ventures to federacja organizacji i projektów działających na rzecz wywierania pozytywnego wpływu na świat. „Jesteśmy pełną pasji i motywacji grupą specjalistów operacyjnych, którzy chcą wykorzystać swoje umiejętności, aby czynić jak najwięcej dobra na świecie. Dążymy do doskonałości i załatwiamy sprawy dla naszych klientów, aby mogli skupić się na pracy strategicznej. Zapewniając wsparcie operacyjne i infrastrukturę, nasze organizacje mogą zmaksymalizować swój wpływ na świat” – czytamy na stronie internetowej podmiotu

Rzecznik Effective Ventures poinformował, że kwota 26,8 miliona dolarów, którą organizacja zamierza zwrócić, jest równa całej kwocie, którą EV UK otrzymało od FTX i Fundacji FTX w 2022 r. Jednocześnie podkreślił, że projekty podmiotu mogą teraz zbierać fundusze, unikając wykorzystywania darowizn na pokrycie ugody. – Oznacza to, że projekty EV mogą nadal zbierać fundusze, mając pewność, że darowizny nie zostaną wykorzystane na pokrycie kosztów tej ugody. Zdecydowanie potępiamy oszustwo i działania leżące u podstaw skazania Sama Bankmana-Frieda – dodał.

Zobacz też: To pewne – ceny mieszkań wzrosną. Wiemy dlaczego

Wsparcie od FTX

Warto zaznaczyć, że Zachary Robinson, tymczasowy dyrektor generalny EV US otwarcie potępił oszustwo, za którym stał szef FTX. Z najnowszych informacji wynika, że Effective Ventures nie znalazło dowodów na to, by ktokolwiek związany z organizacją wiedział o tym, że Sam Bankman-Fried popełnił oszustwo karne. Swego czasu biznesmen w znaczący sposób przyczynił się do finansowania Centrum Efektywnego Altruizmu z siedzibą w Oksfordzie, pełniąc w nim różne funkcje – był m.in. skarbnikiem i członek zarządu w amerykańskim oddziale centrum w latach 2013-2015. Jakiś czas później Centrum przekształcono w Effective Ventures.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tom
Tom
21 dni temu

Bardzo chętnie przyjmę te pieniądze i użyję ich dla dobra ludzkości zaczynając oczywiście od siebie i nie zapominając o innych – zwłaszcza swojej rodzinie i znajomych. Proszę więc o pilny kontakt abym mógł przekazać swój nr konta.

1
0
Dodaj komentarzx