Wzięli ślub na blockchainie. Za obrączki posłużyły im NFT

Dwóch pracowników wiodącej amerykańskiej giełdy kryptowalut Coinbase świętowało niedawno swój ślub z wykorzystaniem NFT jako obrączek.

Zgodnie z treścią tweetów tweetów opublikowanych 3 kwietnia Rebecca Rose i Peter Kacherginsky uwiecznili swój ślub na blockchainie sieci Ethereum. Rose wyjaśniła, że dla zwarcia swojego małżeństwa para skorzystała z technologii smart kontraktu, w ramach którego do ich kryptowalutowych portfeli kryptowalut trafiły cyfrowe grafiki w postaci NFT.

Tabaat

Rose wyznała ponadto, że token został nazwany Tabaat, co po hebrajsku oznacza pierścień. NFT zawiera również animację artysty Carla Johana Hasselrota, pokazującą, że „dwie różne rzeczy łączą się w jedno, jak w małżeństwie”.

Oprócz pamiątkowych tokenów, wymiana wirtualnych pierścieni została na stałe uwieczniona w łańcuchu blokowym Ethereum, aby „wszyscy widzieli jako dowód naszego wzajemnego zaangażowania”. Rose zamieściła link do Etherscan poświadczający tę podniosłą chwilę:

Panna młoda dodała, że wizerunek cyfrowych obrączek wewnątrz NFT będzie służył jako ciągłe przypomnienie o więzi, jaka powstała między dwoma pracownikami Coinbase. Nazwała blockchain „wiecznym” i „niepowstrzymanym” w porównaniu z obiektami fizycznymi i zauważyła, że NFT nie wymaga „niczyjej zgody”.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze