Pierwszy tweet Jacka Dorseya sprzedany za 2,9 mln USD

2 668

Jack Dorsey zebrał 2,9 miliona dolarów na cele charytatywne sprzedając NFT swojego pierwszego, historycznego tweeta.

tweet jacka dorseya

Dwutygodniowa, aukcyjna batalia między CEO Bridge Oracle, Siną Estavi, a Justinem Sunem doprowadziła do tego, że cena za tweet wzrosła ostatecznie z 500 000 USD do nieco ponad 2,9 miliona USD. Zwycięską ofertę w wysokości 1630 ETH złożył Sina Estavi.

Zwycięzca aukcji napisał na swoim profilu na Twitterze, że świat doceni w przyszłości wagę zakupionego tweeta, porównując go do Mony Lisy Leonarda da Vinci:

Dochód z aukcji został przekazany na cele charytatywne

10 marca Dorsey oświadczył, że dochód z aukcji zostanie natychmiast przekonwertowany na Bitcoin (BTC) i przekazany w całości GiveDirectly, organizacji pomagającej ludziom żyjącym w ubóstwie w Afryce. Po sfinalizowaniu transakcji, Dorsey napisał na Twitterze:

Aukcja odbyła się na platformie NFT „Valuables” i została zakończona 22 marca. Platforma NFT umożliwia użytkownikom kupowanie i sprzedawanie tokenizowanych postów na Twitterze i jest obsługiwana przez Cent – firmę zajmującą się mediami społecznościowymi, działającą w oparciu o blockchain.

Na Valuables pojawiło się ostatnio wiele znanych nazwisk, które zapragnęły sprzedawać swoje tweety. Znaleźli się wśród nich, m. in., przedsiębiorca Gary Vaynerchuck, Green Bay Packers z NFL i dyrektor generalny Tesli Elon Musk.

Przeczytaj także:

Komentarze