Pierwszy tweet Jacka Dorseya sprzedany za 2,9 mln USD

Jack Dorsey zebrał 2,9 miliona dolarów na cele charytatywne sprzedając NFT swojego pierwszego, historycznego tweeta.

tweet jacka dorseya

Dwutygodniowa, aukcyjna batalia między CEO Bridge Oracle, Siną Estavi, a Justinem Sunem doprowadziła do tego, że cena za tweet wzrosła ostatecznie z 500 000 USD do nieco ponad 2,9 miliona USD. Zwycięską ofertę w wysokości 1630 ETH złożył Sina Estavi.

Zwycięzca aukcji napisał na swoim profilu na Twitterze, że świat doceni w przyszłości wagę zakupionego tweeta, porównując go do Mony Lisy Leonarda da Vinci:

Dochód z aukcji został przekazany na cele charytatywne

10 marca Dorsey oświadczył, że dochód z aukcji zostanie natychmiast przekonwertowany na Bitcoin (BTC) i przekazany w całości GiveDirectly, organizacji pomagającej ludziom żyjącym w ubóstwie w Afryce. Po sfinalizowaniu transakcji, Dorsey napisał na Twitterze:

Aukcja odbyła się na platformie NFT „Valuables” i została zakończona 22 marca. Platforma NFT umożliwia użytkownikom kupowanie i sprzedawanie tokenizowanych postów na Twitterze i jest obsługiwana przez Cent – firmę zajmującą się mediami społecznościowymi, działającą w oparciu o blockchain.

Na Valuables pojawiło się ostatnio wiele znanych nazwisk, które zapragnęły sprzedawać swoje tweety. Znaleźli się wśród nich, m. in., przedsiębiorca Gary Vaynerchuck, Green Bay Packers z NFL i dyrektor generalny Tesli Elon Musk.

Przeczytaj także:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze