Ile jest warta platforma OpenSea?

Platforma OpenSea zaliczyła drugi najlepszy miesiąc pod względem wolumenu NFT w Ethereum…

Przedstawiciele wiodącego rynku NFT OpenSea ogłosili, że platforma zebrała 300 milionów dolarów w rundzie finansowania serii C i jest obecnie wyceniana na 13,3 miliarda dolarów.

Współzałożyciel i dyrektor generalny OpenSea Devin Finzer powiedział, że pieniądze zostaną przeznaczone na przyspieszenie rozwoju produktu i zatrudnienie większej liczby pracowników, przy jednoczesnej poprawie obsługi klienta i pomocy w rozwoju większej przestrzeni NFT i Web3.

Według danych aktualnych na lipiec 2020 r., OpenSea była wyceniana wówczas na 1,5 miliarda dolarów po rundzie serii B, która przyniosła 100 milionów dolarów. W listopadzie The Information podało, że wycena platformy została ustalona na 10 miliardów dolarów.

13,3 miliarda dolarów, którą OpenSea raportuje dzisiaj, wskazuje na rosnące zainteresowanie NFT – opartych na blockchain aktach własności przedmiotów cyfrowych.

3 stycznia 2022 roku OpenSea odnotowała rekordowy, dzienny wolumen obrotu NFT w Ethereum na poziomie przekraczającym 255 milionów dolarów:

opensea dzienny wolumen
źródło: link

W ramach ogłoszenia o zbieraniu funduszy Finzer ujawnił, że OpenSea zatrudniła byłego dyrektora Facebooka, Shivę Rajaramana, jako wiceprezesa ds. produktu. Poprzednim szefem produktu OpenSea był Nate Chastain, który został zdemaskowany w związku z tworzeniem hype’u wokół zakupionych przez siebie tokenów niewymienialnych, a następnie umieszczaniem ich na stronie głównej popularnego rynku NFT.

Rajamaran będzie miał za zadanie pomóc firmie we wspieraniu NFT z innych blockchainów i łączyć użytkowników z narzędziami do wyszukiwania dzieł sztuki cyfrowej i zarządzania ich kolekcjami.

Współzałożyciel Paradigm, Fred Ehrsam, napisał na Twitterze, że założyciele OpenSea „wykazali w ciągu ostatnich czterech lat prawdziwą determinację, przetrwali niepewność i trzymali się swojej wizji NFT jako podstawy zmieniającej Internet i świat”.

Może Cię zainteresować:

Komentarze