Nastolatek z Salwadoru uczy, jak posługiwać się BTC

Osiemnastoletni Gerardo Moran wrócił do swojego liceum w Concepción de Ataco,, by kształcić swoich nauczycieli w zakresie Bitcoina (BTC).

Po ukończeniu wspieranego przez Ministerstwo Edukacji Salwadoru programu „Mi Primer Bitcoin” (mój pierwszy Bitcoin) Gerardo mógł sobie pozwolić na rzucenie pracy w branży budowlanej i turystyce, gdzie zarabiał 6 dolarów dziennie.

Zamiast pracy na budowie – kształcenie nauczycieli

Moran ujawnił, że pracuje od 11 roku życia. „Próbowałem zrozumieć, dlaczego ludzie w moim kraju pracowali tak dużo za tak małe pieniądze” – napisał na Twitterze. „Zarabianie 6 dolarów dziennie na budowie nie było już dla mnie wykonalne, więc zrezygnowałem, nie wiedząc, że nadarza się okazja”.

Gdy uczelnia, do której chodził Moran, poinformowała o możliwości wzięcia udziału w kursie dyplomowym na temat Bitcoina, chłopak złożył podanie. Szybko okazało się, że osiąga doskonałe wyniki.

Moran ujawnił, że obecnie prowadzi zajęcia edukacyjne na temat BTC w swoim rodzinnym mieście, szkoląc i ucząc ośmiu starszych profesorów w swoim byłym liceum Antonio J. Alfaro.

Zobacz też: ZUS: nowe informacje o hipotetycznych emeryturach

Nauka o BTC dla każdego? Jak najbardziej!

„Naszą wizją jest świat, w którym jednostki mają większą władzę nad własnym życiem, w którym innowacje nie wymagają pozwolenia, cenzura jest utrudniona, a pieniądze są oddzielone od państwa lub innych scentralizowanych instytucji” – czytamy na stronie projektu „Mi Primer Bitcoin”. „Chcemy popchnąć Bitcoina w kierunku decentralizacji, samodzielności i osobistej odpowiedzialności, która jest jego rodzimym stanem. Dążymy do tego, umożliwiając uczniom zrobienie pierwszego kroku. Naszym celem jest dawanie przykładu. Pokazywać, a nie opowiadać. Aby to, co niematerialne, stało się rzeczywistością”.

Przypomnijmy, że rozwój programu dyplomowego Bitcoin w Salwadorze był możliwy dzięki zaangażowaniu ludzi z całego świata, którzy dokonywali płatności w wysyłali satoshi za pośrednictwem sieci Lightning Network. – Gdybyśmy mogli dotrzeć do każdego 16-latka lub 17-latka w kraju, skutecznie nauczylibyśmy cały kraj (posługiwania się Bitcoinem – przyp. red.) w ciągu jednego roku, ponieważ ta grupa demograficzna jest naprawdę strategiczna. Wracają do domu i rozmawiają ze swoimi rodzicami, ciotkami, wujkami, młodszymi braćmi i siostrami – powiedział w sierpniu 2022 r. serwisowi Cointelegraph Gilberto Motto, dyrektor edukacji Salwadoru.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze