Największy bank w Hongkongu zezwala na kryptowalutowy ETF!

HSBC, największy bank w Hongkongu, rozpoczął udostępnianie swoim klientom możliwości handlu Bitcoinem i Ethereum poprzez fundusze ETF. Jest to ważne wydarzenie, ponieważ HSBC staje się pierwszym bankiem w Hongkongu, który umożliwia handel tego typu.

Decyzja HSBC o wprowadzeniu handlu ETF-ami Bitcoin i Ethereum jest najprawdopodobniej szybką odpowiedzią na aplikacje złożone przez inne duże firmy, w tym Black Rock, na właśnie takie ETF-y w ostatnich tygodniach. HSBC, rozpoznając rosnące zapotrzebowanie na inwestycje w kryptowaluty, dostosowuje się do tego trendu i umożliwia klientom inwestowanie w ten rozwijający się obszar.

Dzięki wprowadzeniu handlu ETF-ami Bitcoin i Ethereum, HSBC umożliwia swoim klientom dywersyfikację portfeli inwestycyjnych i eksplorację korzyści związanych z cyfrowymi aktywami w ramach regulowanego i uznawanego systemu finansowego.

Co ciekawe, inwestorzy na hongkońskim rynku mają już obecnie możliwość eksploracji ETF-ów związanych z kryptowalutami. Są to na przykład CSOP Bitcoin Futures ETF, CSOP Ethereum Futures ETF i Samsung Bitcoin Futures Active ETF.

Decyzja HSBC o umożliwieniu handlu Bitcoinem i Ethereum sygnalizuje znaczącą zmianę w podejściu tradycyjnego sektora bankowego do kryptowalut. Jako pierwszy bank w Hongkongu, który wprowadza ETF-y na rynku kryptowalut, HSBC nie tylko daje klientom większe możliwości inwestycyjne, ale także uznaje rosnący wpływ i akceptację cyfrowych aktywów. Ta inicjatywa może otworzyć drogę do dalszej integracji między rynkiem kryptowalut a globalnym sektorem bankowym, ponieważ coraz więcej instytucji dostrzega wartość i popyt na cyfrowe aktywa wśród swoich klientów.

Zobacz też: Sto milionów dolarów na przyszłość: Amazon inwestuje w potęgę AI

ETF w Hongkongu wymuszony?

Wcześniej pojawiły się głosy, że regulatorzy w Hongkongu naciskali na HSBC i Standard Chartered, aby przyjęły klientów z branży kryptowalut. Banki jednak ostrożnie podchodzą do współpracy z giełdami kryptowalut ze względu na obawy dotyczące prania brudnych pieniędzy i potencjalnego zaangażowania w nielegalne działania. Nieprzewidywalność i duża zmienność rynku kryptowalut również odpychają duże instytucje przed większym zaangażowaniem się w tę część finansów. Decyzja HSBC o wprowadzeniu handlu Bitcoinem i Ethereum nastąpiła po dwóch tygodniach.

Dodatkowo, HSBC uruchomił Centrum Edukacyjne dla Inwestorów wirtualnych aktywów. Inwestorzy muszą zapoznać się i potwierdzić materiały edukacyjne oraz informacje o ryzyku w Centrum Edukacyjnym dla Inwestorów wirtualnych aktywów przed inwestowaniem w produkty związane z wirtualnymi aktywami poprzez aplikację HSBC HK Easy Invest, HSB CHK Mobile Banking oraz bankowość internetową.

etf
Źródło: https://watcher.guru

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze