Największa sprzedaż NFT w historii – 1010 tokenów w 48 godzin

Wieloryb sprzedaje 1010 NFT w ciągu 48 godzin podczas „największego zrzutu NFT w historii”

Blur ma wkrótce rozpocząć drugi zrzut tokenów.

Andrew Thurman z Nansena wysunął teorię, że ten duży zrzut NFT może być grą mającą na celu zebranie dodatkowych nagród w postaci tokenów BLUR, przy jednoczesnym realizacji zysków.

Według danych firmy Nansen, wieloryb NFT Jeffrey Hwang — znany potocznie jako Machi Big Brother — zrzucił 1010 tokenów za 11 680 ETH, czyli 18,6 miliona dolarów, w ciągu 48 godzin.

W wątku na Twitterze z 25 lutego, Andrew Thurman, zwrócił uwagę na aktywność handlową w ciągu ostatnich dwóch dni i zauważył, że jest to „prawdopodobnie największy zrzut NFT w historii”.

Główne wydarzenie sprzedażowe obejmowało 90 NFT Bored Ape Yacht Club (BAYC), 191 NFT Mutant Ape Yacht Club (MAYC) i 308 NFT Otherdeed i wiele iinych.

Jednak Machi Big Brother szybko odkupił 991 NFT, a Thurman teoretyzował, że może to być gra polegająca na zaksięgowaniu pewnych zysków, a jednocześnie przeprowadzeniu „dużej sprzedaży w celu wygenerowania ogromnych zysków ze zrzutów Blur” lub „całkiem nagiej manipulacji na rynku”.

Machi jest jednym z największych odbiorców zrzutu tokenów Blur (BLUR) z nowopowstałego rynku NFT Blur, który niedawno wyparł OpenSea z pozycji najwyżej ocenianej platformy NFT pod względem wolumenu obrotu.

14 lutego projekt rozpoczął pierwszą rundę zrzutów dla społeczności, przy czym liczba zrzucanych tokenów zależała od poziomu zaangażowania użytkownika w platformę i działalności handlowej NFT opartej na Ethereum.

17 lutego platforma analityczna Blockchain Arkham Intel poinformowała, że Machi otrzymał 1,8 miliona BLUR, płacąc za nie 1,3 miliona dolarów.

W związku z tym Machi może zdobyć wiele nowych tokenów BLUR w następnej rundzie, zwiększając aktywność handlową NFT. Inne wieloryby mogą chcieć zrobić to samo.

Zgodnie z danymi z NFT Price Floor ceny minimalne najlepszych kolekcji, które Machi początkowo oferował, BAYC, MAYC i Otherdeed NFT odnotowały spadek cen o 7,77%, 9,2% i 8,16% w ciągu ostatnich 24 godzin.

„Pogoń jednego człowieka za zrzutem rujnuje niektóre rynki” – zauważył Thurman w kolejnym poście.

Przeczytaj także : NFT to „konie trojańskie” dla kryptowalut?

Według CoinGecko, w chwili pisania tego tekstu cena BLUR wynosiła 0,79 USD, co oznacza spadek o 17,7% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

22 lutego zespół Blur napisał na Twitterze, że projekt wkrótce zrzuci tokeny o wartości 300 milionów dolarów w drugiej rundzie.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze