Najpierw Cardano, potem Solana | Które aktywa cyfrowe maja teraz szansę na największe wzrosty?
Pomijając kwestię wczorajszej korekty, w ciągu ostatnich kilku tygodni wiele czołowych kryptowalut odnotowało bardzo wysokie wzrosty. Chociaż były one źródłem radości dla osób posiadających monety łańcuchów takich jak Cardano czy Solana, wielu innych zastanawiało się, które aktywa będą rosnąc jako następne i dlaczego.
Fantom (FTM)
Jednym z projektów który jest wciąż stosunkowo mało znany w społeczności kryptowalut, jest Fantom. Fantom to platforma smart kontraktów, która oferuje wysoką przepustowość i niskie koszty, a jednocześnie jest kompatybilna z EVM, co oznacza, że każda zdecentralizowana aplikacja (dApp) w Ethereum może łatwo migrować do ich łańcucha bloków. Chociaż podobnych alternatyw Ethereum dostępnych jest dość wiele, głównym powodem, dla którego Fantom może się dalej rozwijać, jest nowy program zachęt DeFi, który oferuje 370 milionów dolarów projektom DeFi na blockchainie Fantom. Jest to niezwykle istotne, ponieważ od czasu ogłoszenia programu motywacyjnego o wartości 180 milionów dolarów, cena Avalanche wzrosła o prawie 500%, a teraz ma kapitalizację rynkową bliską 7,7 miliardów dolarów.
Announcing a 370 million FTM incentive program for builders!
— Fantom Foundation (@FantomFDN) August 30, 2021
If you're a protocol team, we'll reward you for sustaining and increasing your TVL on Fantom.
Start building today! #buildonfantom https://t.co/AFvAayhsEe
Harmony (ONE)
Podobnie jak Fantom, Harmony to kolejna platforma smart kontraktów, która może przynieść w najbliższej przyszłości duże zyski. Ich głównym atutem jest to, że są pierwszym projektem, który wdrożył sharded proof of stake, co oznacza, że mogą niezwykle efektywnie skalować, a jednocześnie pobierać za transakcję zaledwie jedną tysięczną centa. Jeśli pójdą w ślady Avalanche i Fantom i wypuszczą jakiś program motywacyjny DeFi, cena tokena ONE może znacząco wzrosnąć.
ONE ma obecnie ma kapitalizację rynkową blisko 1,4 miliarda dolarów i jeśli zdoła przyciągnąć taką samą uwagę, jak inne programy motywacyjne DeFi, może z łatwością osiągnąć nowe rekordy wszech czasów. Oczywiście, uruchomienie takiego czy innego programu motywacyjnego DeFi nie jest gwarancją i mogą zdecydować się na wydanie środków ze skarbca w innych obszarach, ale dla wielu inwestorów wizja nagrody jest warta ryzyka.
Ethereum (ETH)
Następnym wyborem, który jest zapewne bezpieczniejszy niż dwa poprzednie, jest Ethereum. Mimo że kapitalizacja rynkowa wynosi aktualnie około 400 miliardów dolarów, pozytywne wiadomości, ciągły rozwój i powszechne przyjęcie sprawiają, że ETH jest niewiarygodnie solidnym wyborem. Ethereum 2.0, które jest monumentalną aktualizacją blockchain, która wprowadzi sharding, PoS i obniżenie kosztów transakcji, ma planowo pojawić się pod koniec 2021 lub na początku 2022. Jest to największa aktualizacja, jaka kiedykolwiek miała miejsce w blockchainie Ethereum i obiecuje pomóc blockchainowi osiągnąć swój cel, jakim jest bycie „komputerem świata”. Jeśli ETH może mieć kapitalizację rynkową w wysokości 400 miliardów dolarów, gdy jest mało użyteczne ze względu na wysokie opłaty i długi czas transakcji, 1 bilion dolarów po merge’u wydaje się być liczbą jak najbardziej osiągalną.
źródło: link
Może Cię zainteresować:
Od Redakcji
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.